Збирав нібито на допомогу Україні: в Чехії затримали шахрая, який ошукав людей на мільйон крон

Громадянин Чехії прикрився "зборами на Україну", а насправді витрачав гроші на свої потреби

В Чехії затримали шахрая
Пожертви на "допомогу Україні" шахрай витрачав не сам

В Чехії поліція затримала 18-річного мешканця Праги, який під виглядом збору коштів на допомогу Україні ошукував людей. Зібрані кошти він використовував на власні потреби – розваги, подорожі та дорогі покупки. Загалом шахраю вдалося привласнити понад мільйон чеських крон.

Про це повідомило Radio Prague International із посиланням на дані поліції. Зазначається, що пожертви на "допомогу Україні" шахрай витрачав не сам, а разом зі спільниками, за що тепер може потрапити у тюрму на наступні вісім років.

"Вони, таким чином, скористалися важким становищем людей, які постраждали від війни в Україні, і готовністю громадян зробити свій внесок у допомогу країні. Загальна сума завданих збитків, які нам вдалося довести, на цей момент становить близько одного мільйона ста тисяч крон, проте ми не можемо виключати, що збитки можуть бути в рази більші", – додали у поліції.

Українські біженці у Чехії

На початок липня 2024 року у Чехії були зареєстровані близько 362 тисяч людей із тимчасовим захистом. За даними Мінпраці Чехії, гуманітарну допомогу отримують близько 97 тисяч українських біженців. З них близько 66 тисяч належать до категорії вразливих. За останніми даними соціологів, все менше українських біженців у Чехії хочуть повернутися додому.

Зараз деякі біженці з України мають можливість безкоштовно проживати у гуманітарних помешканнях, але з 1 вересня 2024 року вони втратять такий привілей. Зміни стосуватимуться навіть вразливих категорій населення. З 01.09.2024 вносяться зміни щодо можливості проживання у гуманітарному житлі. Усім українцям із тимчасовим захистом буде надано безкоштовне житло на максимальний період 90 днів з моменту надання першого тимчасового захисту. Зміна також стосуватиметься вразливих осіб, які більше не матимуть права на це безкоштовне житло через 90 днів після надання першого тимчасового захисту.

Українські біженці можуть подавати заявки на отримання допомоги на оренду житла протягом серпня та вересня. Отримання компенсацій напряму залежатиме від умов, які будуть вказані у договорі оренди житла. 

Раніше Інформатор пояснював, як українським біженцям у Чехії отримати дозвіл на довгострокове перебування. Одна з умов – незалежність від отримання гуманітарної допомоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube