Гроші, отримані від уряду для інтеграції українців, голова фонду використав на особисті цілі
Чеська генпрокуратура скерувала до суду обвинувальний акт проти засновника фонду Help Ukraine Володимира Ґергеля. Його підозрюють у розкраданні мільйонних субсидій. Ці кошти призначалися для інтеграції українських біженців.
Про це повідомляє Чеське телебачення. За даними слідства, минулого року Міністерство освіти надало фонду Help Ukraine 20 млн крон (800 тис. євро) як субсидію на діяльність громадського центру.
Зазначається, що у квітні 2022 року Ґергель відкрив у Празі громадський центр для інтеграції українських дітей та їхніх батьків. Передбачалося, що, зокрема, уроки чеської мови будуть для українських дітей безкоштовними. Натомість – фонд збирав плату з українців і не виплачував зарплатні своїм співробітникам.
"У даній справі прокурор висунув обвинувальний акт проти однієї фізичної особи за поведінку, яка була кваліфікована як злочин шахрайства з наданням субсидій", — сказав речник прокуратури Праги Алеш Цимбала.
Гроші, отримані від уряду, голова фонду використав на особисті цілі. Після того, як фонд отримав першу частину субсидії, Володимир Ґергель відправив приблизно 2 млн крон на рахунок своєї матері, сказано в матеріалах слідства. Пізніше він зняв 6 млн крон готівкою з рахунку фонду. Після цього чоловік одразу купив за 8 млн крон квартиру в празькому Браніку. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.
На початок липня 2024 року у Чехії були зареєстровані близько 362 тисяч людей із тимчасовим захистом. За даними Мінпраці Чехії, гуманітарну допомогу отримують близько 97 тисяч українських біженців. З них близько 66 тисяч належать до категорії вразливих. За останніми даними соціологів, все менше українських біженців у Чехії хочуть повернутися додому.
Зараз деякі біженці з України мають можливість безкоштовно проживати у гуманітарних помешканнях, але з 1 вересня 2024 року вони втратять такий привілей. Зміни стосуватимуться навіть вразливих категорій населення. З 01.09.2024 вносяться зміни щодо можливості проживання у гуманітарному житлі. Усім українцям із тимчасовим захистом буде надано безкоштовне житло на максимальний період 90 днів з моменту надання першого тимчасового захисту. Зміна також стосуватиметься вразливих осіб, які більше не матимуть права на це безкоштовне житло через 90 днів після надання першого тимчасового захисту.
Українські біженці можуть подавати заявки на отримання допомоги на оренду житла протягом серпня та вересня. Отримання компенсацій напряму залежатиме від умов, які будуть вказані у договорі оренди житла.
Раніше Інформатор пояснював, як українським біженцям у Чехії отримати дозвіл на довгострокове перебування. Одна з умов – незалежність від отримання гуманітарної допомоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.