Затятий русофоб Рютте, волзька вобла фон дер Ляйєн та пронира Каллас: Медведєв визвірився на нових керівників НАТО і ЄС

Читать на русском

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв грубо образив Марка Рютте, Урсулу фон дер Ляйєн та Каю Каллас, назвавши їх русофобами та звинувативши у корупції та підлості

Читать на русском
Медведєв атакував лідерів НАТО та ЄС, перейшовши на особисті образи замість дипломатії
Медведєв обрушився з особистими образами на лідерів НАТО та ЄС

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв грубо образив Марка Рютте, Урсулу фон дер Ляйєн та Каю Каллас, назвавши їх русофобами та звинувативши у корупції та підлості

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв у своєму останньому дописі обрушився з різкими особистими образами на нових керівників НАТО та Євросоюзу, зокрема на Марка Рютте, Урсулу фон дер Ляйєн та Каю Каллас. Медведєв назвав їх "затятими русофобами" та звинуватив у корупції і підлості. Зауважимо, що перехід на особистості і звинувачення представників світової спільноти в усіх гріхах РФ - винятковий стиль всіх російських пропагандистів і путінських посіпак. 

Свій допис Медведєв розпочав з атаки на Марка Рютте, колишнього прем'єр-міністра Нідерландів, який нині очолює НАТО. Він описав Рютте як "затятого русофоба" та "вірного атлантиста", припускаючи, що його зміна настрою стала наслідком "вживання речовин з амстердамських кофешопів" (очевидно, що тут йдеться про наклеп у вживанні наркотиків - ред.).

"Голландці – люди своєрідні навіть на тлі решти вільної Європи. Показна скромність у побуті поєднується з люттю на політичній трибуні. Нашу країну з певного часу люто ненавидить. Прихильник все більш жорстких санкцій. Зрозуміло, правильно слідувати курсом класиків параноїдального атлантизму", - підбирає зневажливі слова Медведєв.

Наступною мішенню Медведєва стала Урсула фон дер Ляйєн, голова Єврокомісії. Він назвав її "недоброю бельгійсько-німецькою політичною бабкою", вдаючись до образливих порівнянь через вік і зовнішність жінки. Також Медведєв звинуватив фон дер Ляйєн у корупції під час закупівель вакцин Pfizer та критикував її за прихильність до США. 

"Знайоме вже немолоде виснажене обличчя – Урсула Гертруда фон дер Ляйєн. 65 років. Недобра бельгійсько-німецька політична бабка. Зовнішньо схожа на волзьку воблу середнього розміру. У період пандемії добре піднялася на закупівлі вакцин Pfizer за завищеною вартістю. Навіть до всього звичні лібероїдні "хоч би як чоловіки" в Єврокомісії її явно побоюються. Тим більше, що в її послужному списку – перебування на посаді міністра оборони ФРН, під час якого вона також стала героїнею корупційного скандалу навколо мільйонних контрактів із "зовнішніми консультантами". Вже готувалася до ганебної відставки, але сушена вобла не тоне. З 2019 року Урсула стала на чолі Єврокомісії, де по-чоловічому муштрує своїх комісарів із небінарною ґендерною ідентичністю. У той же час вона мазохістськи віддана заокеанським господарям і готова до будь-яких форм прояву любові до геронтологічних плейбоїв з Вашингтона. Постійно несе злісну нісенітницю на адресу Росії, не обираючи виразів", - продовжує Медведєв вправлятися у сороміцьких епітетах російський політик, якого часто в ЗМІ критикують за його алкогольної залежності. 

Медведєв також не пожалів різких слів для Каї Каллас, прем'єр-міністра Естонії, яка стане верховним представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки. Він звинуватив її у "ядерній русофобії" та "нескінченній спразі наживи", вказуючи на її зв'язки з російськими компаніями через бізнес її чоловіка. Медведєв вдався до особистих образ, називаючи Каллас "вульгарною дамочкою" та висміюючи її законодавчі ініціативи щодо одностатевих шлюбів.

"Кая Каллас, 47 років... поки що прем'єр-міністр наддержави – грізної Естонії. Зрозуміло, що в такої країни і прем'єр доречний. У Каї чудово поєдналися ... ядерна русофобія та нескінченна спрага наживи. Поки вона в істериці кричала на всю країну про російську небезпеку, її власний чоловік Арво Халлік, один з власників транспортної компанії, з великою вигодою вів відносини з російськими компаніями. І за 2022–2023 роки набив близько 1,5 мільйона євро. До речі, свого часу дружина й сама інвестувала у бізнес чоловіка 350 тисяч євро (за її версією, "позичила"). Коли всі ці факти спливли, а розлючене естонське суспільство спробувало закликати вульгарну дамочку до відповіді, та холоднокровно набрехала шановній публіці, що "нічого не знала і дуже шкодує", але у відставку все одно не піде... Автор відомої нацистської фрази "відвідування Європи – це не право, а привілей". Бажаю новопризначеним ... максимальних провалів та жахливих проблем у виконанні ними високих повноважень! Будемо всіляко допомагати вам у цьому!", - зійшовся жовчю Медведєв. 

Такі випади є недопустимими у дипломатичному контексті і сприяють лише подальшому загостренню міжнародної напруги. Вони неодмінно викличуть обурення в міжнародній спільноті через образливу природу послання. Такий тон публічних висловлювань не сприяє конструктивному діалогу та тільки загострює і без того складні відносини між Росією та західними країнами. Зафіксуємо, що РФ вкотре замість дипломатії обирає шлях особистих нападок, що лише ускладнює пошук спільних рішень у міжнародних питаннях.

Що відомо про нових керівників НАТО і ЄС

Нещодавно Рютте відреагував на ультиматум Путіна щодо війни проти України. Диктатор 14 червня висловив вимогу вивести українські війська за межі Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей. Путін обіцяв, що після цього конфлікт буде завершено. Натомість майбутній очільник НАТО назвав гарним знаком те, що Путін "вийшов з цією божевільною" пропозицією, додавши, що це свідчить про те, що диктатор панікує.

Після початку війни Росії проти України в лютому 2022 року прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас неодноразово закликала до санкцій проти Москви та збільшення країн НАТО витрат на оборону. Каллас заявляла, що війна в Україні – це війна на виснаження, тому вона потребує багато часу. Під час інтерв'ю "Голосу Америки" у листопаді 2023 року вона наголошувала, що росія намагатиметься протриматися якнайдовше, до того ж Москва впевнена, що це вийде, тому особливо важлива у цьому питанні допомога партнерів із Заходу Україні.

Вибори до Європейського парламенту, які відбулися 6-9 червня, очікувано посилили позиції ультраправих політсил. Водночас владній коаліції вдалося зберегти більшість. Європейська народна партія Урсули фон дер Ляєн навіть отримала додаткові мандати. Це гарантує, що різких змін зовнішньо- та внутрішньополітичного курсу не відбудеться. Проте була інтрига щодо того, хто очолить виконавчу владу блоку, адже пані Урсула має політичних опонентів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.