Як може виглядати новий Європарламент: попередні підсумки виборів

Читать на русском

Склад Європарламенту після триденних виборів зазнає істотних змін

Читать на русском
Європарламент
У новому скликанні Європарламенту буде 720 місць

Склад Європарламенту після триденних виборів зазнає істотних змін

У Європейському Союзі 9 червня закінчується триденне голосування на виборах до Європейського парламенту (ЄП) скликання 2024-2029 років. Цей орган представляє інтереси усіх 27 країн Євросоюзу. Вже попередньо відомо, скільки місць у новому скликанні ЄП можуть отримати основні європейські фракції.

Попередні результати вже з'явилися на сайті Європарламенту. Попередні прогнози розподілу місць у складі ЄП ґрунтуються на оцінці голосування в країнах ЄС. Згідно з ними, фракція Європейської народної партії збереже свою першість, отримавши 181 місце в парламенті.

Як може виглядати новий Європарламент: попередні підсумки виборів 1

Ще шість політичних сил отримають сумарно 437 місць. Як вони будуть розподілені між ними:

  • Прогресивний альянс соціалістів та демократів (S&D) – 135 місць;
  • "Оновлення Європи" (Renew Europe) – 82 місця;
  • Європейські консерватори та реформісти (ECR) – 71 місце;
  • "Ідентичність та демократія" – 62 місця;
  • Зелені та Європейський вільний альянс (Greens-EFA) – 53 місця;
  • Європейські об'єднані ліві (GUE/NGL) – 34 місця;

51 місце у парламенті отримають незалежні євродепутати – вони не належать до жодної з перерахованих політичних сил. Ще 51 місце отримають депутати, які стануть частиною однієї з фракцій у майбутньому. Загальна кількість депутатів у новому складі Європарламенту – 720 (було 705).

Вибори до Європарламенту: чому це важливо

Європарламент — це єдиний орган влади блоку, який громадяни обирають прямим голосуванням, але кожна держава сама визначає правила волевиявлення. Він не має законодавчої ініціативи – але погоджує законопроєкти, бюджет ЄС та склад Єврокомісії. Кожна держава має певну кількість місць у парламенті залежно від кількості населення. Докладно про все, що потрібно знати щодо специфіки виборів, ми писали тут.

Вибори до Європейського парламенту стартували в Нідерландах 6 червня. 7 червня євродепутатів обирали Чехія та Італія. У неділю, 9 червня, голосування відбувається в решті 24 країнах блоку та другий день виборів в Італії. Про те, які особливості виборів до Європейського парламенту та чому цей орган влади є таким важливим ми висвітили тут.

Вибори також можуть означати зміну складу Єврокомісії. Зокрема ходять чутки, що Урсулі фон дер Ляєн може бути важко втримати за собою місце Єврокомісара. Крім того, прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив про намір створити «коаліцію миру», метою якої, де факто, стане тиск на Україну, аби вона погодилася на умови Кремля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.