Посли НАТО затвердили Рютте новим генсеком Альянсу: що треба про нього знати

Чинний премʼєр Нідерландів обійме посаду генерального секретаря у жовтні

Рютте, НАТО, Столтенберг
У голосуванні окрім Рютте не було інших кандидатів на посаду

Посли країн - членів НАТО затвердили кандидатуру нового генерального секретаря блоку. Ним стане премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Він змінить чинного генсека Єнса Столтенберга 1 жовтня.

Затвердження Рютте у середу стало радше формальністю. Оскільки минулого тижня єдиний його суперник, президент Румунії Клаус Йоганніс, зняв свою кандидатуру через брак підтримки. Про це 26 червня пише пресслужба Альянсу

"Північноатлантична рада вирішила призначити прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте наступним генеральним секретарем НАТО, який змінить Єнса Столтенберга", - йдеться у публікації.

Кандидатуру схвалили представники всіх 32 країн - членів Альянсу. Офіційно до виконання обов'язків Рютте приступить 1 жовтня, замінивши на цій посаді Єнса Столтенберга. Останній у свою чергу привітав таке рішення, заявивши, що залишає НАТО "у добрих руках".

Рютте стане новим генсеком НАТО: що про нього відомо

Відомо, що Рютте на посаді прем'єра Нідерландів у 2014 році підтримав запровадження європейських санкцій щодо Росії через напад на Україну і згодом заявляв про необхідність їхнього продовження та посилення. Кремлівський пул журналістів називав Рютте "запеклим русофобом".

Очільник нідерландського уряду підтримував Україну і від початку повномасштабного вторгнення РФ. Зокрема, саме Рютте був одним з ініціаторів створення коаліції з передачі Україні винищувачів F-16. Як і Данія, Нідерланди мають поставити перші літаки вже цього літа.

Нещодавно Рютте відреагував на ультиматум Путіна щодо війни проти України. Диктатор 14 червня висловив вимогу вивести українські війська за межі Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей. Путін обіцяв, що після цього конфлікт буде завершено. Натомість майбутній очільник НАТО назвав гарним знаком те, що Путін "вийшов з цією божевільною" пропозицією, додавши, що це свідчить про те, що диктатор панікує.

Також нагадаємо, що 1 березня 2024 року у Харкові Україна та Нідерланди підписали двосторонню безпекову угоду. Тоді Рютте особисто відвідав місто, яке перебуває під регулярними атаками з боку РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube