Законопроєкт про мобілізацію може сильно змінитися, бо до нього внесли вже 4 тисячі правок - нардеп Костенко

Читать на русском

Наразі в законі все ще багато дискусійних тем

Читать на русском
Законопроєкт про мобілізацію
Очікується, що до остаточного ухвалення документ ще неодноразово перепишуть

Наразі в законі все ще багато дискусійних тем

До скандального законопроєкту про мобілізацію вже внесено близько чотирьох тисяч правок. Поки що у Верховній Раді триває їхній розгляд. Зрештою кінцева версія документа може зазнати суттєвих змін.

Про це розповів секретар оборонного комітету парламенту Роман Костенко. Його цитує "РБК-Україна" в своєму матеріалі. 

За словами депутата, наразі чинна редакція закону має низку "дискусійних" питань. Серед них, до прикладу, демобілізація. 

"В законопроєкті, який ми розглядатимемо, передбачена демобілізація для мобілізованих через 36 місяців. Там встановлено, що Ставка верховного головнокомандувача може ці терміни відстрочити. На мій погляд, передбачена в цій редакції можливість продовжити терміни служби через Ставку виглядає як заздалегідь закладений обман", - вважає Костенко.

Також обговорюється ураження в правах у випадку неявки в ТЦК. Спірним є і питання електронного кабінету для призовників. Та й в цілому, на думку секретаря оборонного комітету, низка запропонованих норм суперечить Конституції.

Не забули й про аспірантів-контрактників. Костенко каже, що навколо їхнього призову чи непризову також точаться дискусії. 

"Ще одна позиція, навколо якої йдуть обговорення, - чи залишати відстрочку від мобілізації для аспірантів, які навчаються на контрактній формі. Але слід розуміти, що до документа вже внесли близько 4000 поправок, з якими комітет ще не мав можливості ознайомитись. Значна частина з них має сенс. Тому насправді законопроєкт зрештою може зазнати чимало змін", - додав він.

Закон про мобілізацію: коли ухвалять?

Нагадаємо, що 30 січня уряд повторно вніс до парламенту законопроєкт про мобілізацію. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок проведення призову. 

У проєкті закону містяться норми щодо зміни правила виїзду військовозобов'язаних за кордон, стосовно надання "броні" від призову для українців, щодо дозволу надсилати повістки через електронний кабінет, про зниження призовного віку до 25 років, обмеження для ухилянтів і не тільки.

Загалом же закон про мобілізацію вже ухвалений у першому читанні. Однак через велику кількість дуже спірних місць та трактувань, а також через величезну кількість правок його ухвалення затягнулося. 

Скоріше за все, цей закон проголосують вже в березні-квітні 2024-го. Яким буде остаточний текст - наразі невідомо. Досить можливо, що він буде значно відрізнятися від першого варіанту.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Унікальна можливість почути пряму думку від ветерана війни, Юрія Гудименка, щодо звільнення з посади головнокомандувача Збройних Сил України, Валерія Залужного. Він не лише поділиться своїми враженнями від цього рішення, але й висловить свої думки щодо репутації нового головкома, Олександра Сирського, серед військових колег. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб отримати більше цікавих деталей та аналізу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.