Законопроєкт про мобілізацію: українцям можуть дозволити знімати на відео протиправні дії ТЦК

Це дасть змогу захистити громадян від свавілля, а відеозаписи можуть бути використані як докази в суді

ТЦК
Людям хочуть дозволити законно фіксувати дії ТЦК на камеру

Останнім часом почастішали випадки неправомірних дій з боку співробітників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Тепер у законопроєкт про мобілізацію внесено поправку, що дозволяє українцям фіксувати протиправні дії працівників ТЦК на камеру. Це дасть змогу захистити громадян від свавілля і підвищити прозорість роботи воєнкомів. 

Про це LIGA.net розповів член оборонного комітету Ради Олександр Федієнко. За його словами, потрібно "припинити ганебну практику силою мобілізувати, виконуючи план".

"Я взагалі не розумію, що роблять на блокпостах люди в балаклавах і зі зброєю. Хто вони такі? Нещодавно мене зупинив якийсь хлопець без ознак, але зі зброєю і в балаклаві. Працівник ТЦК - це особа військових, вони мають бути за формою, з ознаками ідентифікації, шеврони, прізвище, жетон", - висловився Федієнко.

У правках до законопроєкту про мобілізацію зазначено, що цивільним особам на законодавчому рівні дозволять використовувати фото- і відеофіксацію, а також спеціальне програмне забезпечення Єдиного держреєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів для фіксації дій працівників ТЦК. Це зроблено для того, щоб громадяни мали законодавчі права за необхідності фіксувати протиправні дії співробітників ТЦК.

Законопроєкт про мобілізацію

7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію. За це рішення проголосували 243 депутати. Народні депутати ВР подали понад 4000 правок до цього законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку". До кінця тижня нові правки вноситимуть у порівняльну таблицю.

Випадки неправомірних дій з боку працівників ТЦК

Нещодавно працівники міського ТЦК та СП у Чернівцях викрали чоловіка з невиліковним захворюванням нирок — вродженою патологією ниркового полікістозу. Стверджується, що вони його тримали щонайменше три дні без їжі та води. Після цього він опинився в комі та наразі перебуває в реанімації. Зазначається, що минуло менше ніж місяць з того часу, як чоловік був призваний до лав ЗСУ. Попри те, що він мав важкий недуг, військкоми привезли його на полігон у Рівненщині, де він мав би навчатись військової справи.

Також прокуратура завершила розслідування щодо злочинної схеми по ухиленню від мобілізації на Київщині. З'ясувалося, що до схеми були залучені представники ТЦК (територіальний центр комплектування) та ВЛК (військово лікарська комісія). Вони підроблювали документи для ухилянтів, щоб ті могли незаконно виїхати з України. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні наш гість - Михайло Орєшніков, колишній громадянин Росії, розповість нам про те, як ефективно спілкуватися з росіянами, враховуючи їхнє специфічне сприйняття. Мова йде про так звану «мову вибухів», яка має свої особливості в контексті російського суспільства. Також Михайло розкриє деталі асамблеї відродження, де різні національності об'єднуються для захисту своїх прав у межах Росії. Приєднуйтеся до перегляду - обіцяє бути цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube