Комітет з нацбезпеки і оборони підтримав законопроєкт про демобілізацію строковиків: що зміниться

Законопроєкт дозволить демобілізувати військовослужбовців, чий термін служби вже закінчився

Строковики
Демобілізовані строковики отримають відстрочку від нового призову на 12 місяців

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав законопроєкт, який передбачає демобілізацію військовослужбовців строкової служби. Це стосується солдатів-строковиків, чий термін служби закінчився, але був продовжений через воєнний стан. Тепер демобілізовані строковики отримають відстрочку від нового призову на 12 місяців.

Про це повідомив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко. Члени Комітету ВР запропонували внести доповнення до законопроєкту про демобілізацію строковиків про те, щоб після демобілізації строковика запровадити мораторій на його мобілізацію терміном на один рік. Це означає, що демобілізовані строковики не зможуть бути мобілізовані протягом року після закінчення служби.

"Комітет з нацбезпеки і оборони підтримав демобілізацію строковиків з доданням норми з мого альтернативного законопроекту про відстрочку від подальшої мобілізації в 12 місяців! Це реально наша перемога! Дотискаємо справедливість для цих хлопців, які служать вже четвертий рік та їхніх родин!" – написав Гончаренко.

Демобілізація стосується військовослужбовців строкової служби, у яких під час воєнного стану закінчився термін служби, але його було подовжено. У законопроєкті не були вказані конкретні терміни служби, після яких строковик може бути демобілізований, тому це вирішуватиме президент.

Демобілізація в Україні

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про демобілізацію строковиків. Йдеться про терміни строкової військової служби. Очільник держави позначив документ як невідкладний. Документ зареєстрували 22 лютого. У законопроєкті зазначається, що військовослужбовці строкової служби, строк яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються з військової служби в запас у строки, визначені Указом Президента України.

Ще минулого року українці зверталися до президента з проханням розглянути можливість демобілізації військовослужбовців через півтора року служби. У відповідній петиції автори звернення пропонували ввести порядок демобілізації для того, аби військові за власним бажанням могли піти з лав ЗСУ після 18 місяців проходження служби. Її підтримали понад 25 тисяч українців. Пізніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що в Україні планують демобілізувати строковиків, у яких закінчився термін служби. Він пообіцяв, що демобілізація строковиків в Україні відбудеться найближчим часом.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи має сенс будівництво тунелю між Оболонню і Троєщиною у Києві, коли столиця має багато інших важливих проблем? Сьогодні ми розберемо цю тему разом з Олегом Попенком, інфраструктурним експертом. Приєднуйтесь до нашого інтерв'ю, щоб дізнатися більше про перспективи цього проєкт та його співвідношення до реальних проблем Києва.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube