«Ліхтарик, який тримає героїня кліпу в руках є символом кохання, за яке необхідно боротися, а світло, що йде від них - символ вірного шляху до щастя».
Законопроект, який пропонує заборонити діяльність УПЦ МП, наближається до розгляду
Депутати Верховної Ради активно збирають підписи, щоб законопроект №8371 був включений до порядку денного роботи парламенту. Цей законопроект стосується заборони "московської" церкви. Автори документу стверджують, що його прийняття сприятиме захисту національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України.
Про це повідомив член комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, народний депутат Андрій Осадчук. За його словами, вже вдалося зібрати понад 100 підписів.
"Парламентарі продовжують збирати підписи за включення в порядок денний ВРУ законопроекту про заборону, так званої, РПЦ в Україні. Вже планка в 100 підписів подолана, при цьому "Слуги" збирають серед своїх окремо", - повідомляє нардеп.
Варто зазначити, що днями, під час засідання Верховної Ради, фракції "Євросолідарності" і "Голосу" заблокували трибуну, вимагаючи винести на голосування законопроєкт про заборону УМП МП. Після чого спікер Руслан Стефанчук закрив засідання Ради.
Ще у жовтні 2023 року Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних із РФ. Тоді "за" проголосували 267 депутатів. За даними "Опендатабот", до початку повномасштабної війни в Україні нараховувалось 8782 церкви Московського патріархату. За понад два роки російсько-української війни до Православної церкви України перейшло лише 685 церков.
4 травня цього року законопроєкт знову був оприлюднений у Верховній Раді під тим самим номером. Проте він декілька разів зникав з сайту парламенту після голосування відповідного комітету. Автори законопроєкту стверджують, що його прийняття сприятиме захисту національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України.
Нагадаємо, юридичне управління Верховної Ради виступило з критикою щодо законопроєкту, який міг відкрити шлях до заборони Української православної церкви Московського патріархату. Вони заперечують, що цей документ мотивований "захистом національної безпеки", має право на існування. Юристи вважають, що законопроєкт треба доопрацювати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.