“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
Парламент зможе проголосувати за цей документ вже у травні або червні
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики завершив роботу над законопроєктом, який забороняє діяльність релігійних організацій, афілійованих з країною-агресором - УПЦ МП. Очікується, що парламент зможе проголосувати за цей документ вже у травні або червні.
Як повідомила заступниця голови профільного комітету Євгенія Кравчук, що наразі немає жодних формальних перешкод для винесення законопроєкту на розгляд сесійної зали.
"Я думаю, що на Погоджувальній раді найближчих сесійних днів це питання буде стояти досить гостро. Цілком вірогідно, що ми можемо його проголосувати в травні або червні", - повідомила Кравчук.
Вона також додала, що процес ухвалення законопроєкту може дещо затягнутися через велику кількість правок до документа - понад 1300.
"Найбільшу кількість правок внесли нардепи з груп, які утворилися на уламках ОПЗЖ. Ці правки зводяться до того, щоб переписати преамбулу в різних варіантах 70 разів. Це явний спам, щоб мати важелі тиску на керівництво парламенту і затягнути час ухвалення закону", - пояснила Кравчук.
Незважаючи на ці перешкоди, Кравчук висловила упевненість, що законопроєкт буде ухвалений.
У січні 2023 року Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №8371 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій". Цей законопроект, по суті, передбачає заборону Московської церкви (УПЦ МП) на території України.
Станом на 13 травня 2024 року текст законопроєкту №8371 до другого читання на сайті Верховної Ради не оприлюднено. Це викликало обурення з боку депутатів, які вимагають від Апарату ВРУ пояснень.
2 травня 2024 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики офіційно звернувся до Апарату парламенту з відповідним запитом.
Варто зазначити, що 15 травня 2023 року Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, яке визнає УПЦ МП частиною Російської православної церкви. Це рішення суду стало додатковим аргументом на користь законопроекту про заборону Московської церкви в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.