Священник УПЦ МП разом з активістами прийшов до храму Різдва Христового, щоб, як він заявив, навести там порядок
У вівторок, 14 травня, священник УПЦ МП разом із вірянами напав на храм Різдва Христового, який перейшов до ПЦУ. Це сталося у місті Красилів Хмельницької області. Разом з парафіянами священник УПЦ МП завдав шкоди майну храму.
Про це повідомила Красилівська міська рада. Там також опублікували відповідне відео.
"Священнослужителі УПЦ МП, ігноруючи наявні правовстановлюючі документи, разом із своїми прихожанами штурмували храм Різдва Христового та пошкодили майно Православної церкви України", - йдеться у повідомленні.
Красилівська міська рада уточнила, що 14 травня 2024 року новообраний голова парафіяльної ради храму Сергій Бобух увійшов до приміщення церкви з усіма необхідними правовстановлюючими документами. Метою його візиту було проведення інвентаризації майна з метою передачі його священнослужителю Православної церкви України (ПЦУ).
Також зазначається, що 8 вересня 2023 року було оформлено всі необхідні документи, пов'язані з переходом Релігійної організації "Релігійна громада храму Різдва Христового м. Красилів" до ПЦУ.
На відео, яке публікує Красилівська міська рада, видно, як чоловік, одягнений у рясу, вибив вікно в храмі. Біля нього стояли люди і підбадьорювали його, викрикуючи: "Вперьод, вони мають бути наказані".
Батюшка вибив вікно і почав підмітати уламки скла віником. Правоохоронці запитали його, навіщо він це робить. На що священний відповів: "Я порядок наводжу, я тут настоятель". Згодом між поліціянтами, цим батюшкою і парафіянами сталася сутичка. Одному з чоловіків розбили голову.
Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт уряду, спрямований на заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що мають зв'язки з Російською Православною Церквою (РПЦ). Підтримку цьому законопроєкту виразили понад 260 народних обранців.
Хоча в тексті законопроєкту не згадується про конкретні церкви, очевидно, що перш за все йдеться про УПЦ МП. В законопроєкті також прописано механізм встановлення зв'язків та підпорядкування українських церков до церков в Росії.
З'ясування зв'язків релігійних організацій з Росією буде проводитися через релігієзнавчу експертизу Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Експерти з релігієзнавства аналізуватимуть статути та інші документи релігійних організацій, щоб виявити їх зв'язки з Російською Православною Церквою (РПЦ).
Якщо буде виявлено, що релігійна організація має зв'язки з РПЦ, ДЕСС виписуватиме приписи щодо змін в її діяльності та структурі. Організації матимуть можливість змінити свою діяльність, переходячи до Православної Церкви України (ПЦУ) або переоформлюючи своє майно на інші юридичні особи.
Раніше повідомлялося, що в мережі склали реєстр агентів кремля серед церковників УПЦ МП. Також "Інформатор" писав, що суд зобов’язав УПЦ (МП) перейменуватися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.