Також він назвав цинізмом зупинку роботи Верховної Ради, яку назвали канікулами для нардепів
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев звинуватив у державній зраді народних депутатів з “Євросолідарності” та “Голосу”. Причина – блокування трибуни парламенту, вимагаючи розглянути заборону УПЦ МП в Україні. За його словами, це заборонено робити під час війни.
Також він розкритикував рішення відпустити парламент на канікули. Про це він написав у Telegram.
За його словами, блокування парламенту є злочином. Втім, такі дії під час війни, як наголосив нардеп, є державною зрадою. Він наголосив, що неважливо, робиться це ворожими агентами чи “корисними ідіотами”.
Водночас зупинку роботу Верховної Ради, яку вже назвали канікулами, він назвав цинізмом. Однак про заборону УПЦ МП в Україні не сказав ані слова.
“Знаю, це не хвилює ваші рейтинги, але гроші людям на фронті у вересні навряд чи можна роздати вашими плакатиками та патріотичними гаслами”, – написав Гетманцев.
Під час засідання Верховної Ради 21 травня фракції "Євросолідарність" і "Голосу" заблокували трибуну, вимагаючи винести на голосування законопроєкт про заборону Української православної церкви та створити комісію для розслідування будівництва фортифікацій на прифронтових територіях.
Стефанчук на брифінгу прокоментував цю ситуацію. Він сказав, що на засіданні Верховної Ради 21 травня "наші крикуни" (йдеться по ці дві фракції, - ред.) вимагали винести на голосування законопроєкт у сесійну залу з порушенням регламенту.
Загалом депутати Верховної Ради ще у травні почали збирати підписи за те, щоб законопроєкт №8371 про заборону УПЦ Московського патріархату був включений до порядку денного роботи парламенту. Але понад 60 депутатів від партії “Слуга народу” досі не поставили свої підписи. За даними джерел ЗМІ, проти ухвалення законопроєкту виступає Данило Гетманцев, який також активно "зриває" збір підписів.
У жовтні 2023 року Верховна Рада України ухвалила його у першому читанні (законопроєкт №8371) згодою 267 депутатів. До 24 лютого 2022 року на території України було приблизно 8 782 церкви Московського патріархату, але протягом двох років війни лише 685 церков приєдналися до Православної церкви України.
4 травня цього року законопроєкт знову був оприлюднений у Верховній Раді під тим самим номером. Проте він декілька разів зникав з сайту парламенту після голосування відповідного комітету. Автори законопроєкту стверджують, що його прийняття сприятиме захисту національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України. Водночас у юристів Ради були зауваження до законопроєкту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.