Інститут блокування податкових накладних руйнує бізнес в Україні та завдає збитків економіці
Голову профільного Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева звинуватили у створенні системи блокування податкових накладних. Проблема навіть не стільки в тому, що ця схема є корупційною. Проблема в тому, що країна знаходиться у стані війни, тобто блокування податкових накладних вбиває економіку України та фактично працює на російських терористів.
Як пояснив політтехнолог Сергій Гайдай в коментарі українському виданню УНН, наразі кілька десятків тисяч податківців можуть блокувати бізнес, фактично вбиваючі економіку. Причина блокування дуже проста – "каста з декількох десятків тисяч податківців повинна з чогось жити й існувати", зазначив експерт.
На думку Гайдая, ліквідувати схему Гетманцева можна за допомогою алгоритму. Цей алгоритм буде автоматично збирати податок з рахунку ФОПів. Взагалі на час війни потрібно максимально відсторонити владні інституції від податкових перевірок бізнесу, а штат податківців та митників скоротити. Краще, якщо регулювання податкової сфери доручать банкам, або почнуть використовувати системи на основі штучного інтелекту.
"Нам не треба тут питати ніяких порад ні в яких бізнес-асоціацій Європи, нам треба самим вирішити, як довго ми будемо терпіти силовиків, податківців, митників, які знищують нашу економіку і наші підприємства", – резюмував політтехнолог.
Податкова політика, яку впроваджує Данило Гетманцев, серйозно гальмує розвиток української економіки. В цьому впевнена волонтер і підприємиця Яна Матвійчук. Вона стверджує, що ця політика призведе до подальшого занепаду економіки. А бізнес, своєю чергою, почне приховуватися, закриватися або переїжджати в країни Європи.
Окрім того, схоже, що Гетманцеву є, що приховувати. Оскільки Державна податкова служба не звітує про кількість деяких порушень, які виявляються за скаргами громадян, а також про заходи щодо порушників. За цю сферу відповідає якраз Гетманцев, тому можливо, що "його людей" податківці не чіпають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.