За несплату аліментів будуть знімати бронь від армії - закон про мобілізацію

Читать на русском

Потенційний мобілізаційний резерв таких чоловіків оцінюється в 20 тисяч осіб

Читать на русском
Аліменти та мобілізація
Якщо багатодітний батько на сплачуватиме аліменти понад три місяці, він втратить відстрочку

Потенційний мобілізаційний резерв таких чоловіків оцінюється в 20 тисяч осіб

В новому законі про мобілізацію прописана відстрочка для багатодітних батьків (троє і більше дітей). Втім, в ньому передбачені санкції за несплату аліментів. Якщо понад три місяці ці кошти не будуть сплачуватися - такого батька зможуть мобілізувати. 

Про це йдеться в тексті документа. "Інформатор" розбирався, яким чином це працюватиме. 

Отже, батьки трьох чи більше дітей мають право на відстрочку від військової служби згідно з нормами закону про посилення мобілізації. Однак невдовзі за несплату аліментів хоча б за одну дитину понад три місяці вони його втрачатимуть. Все через те, що ТЦК отримають доступ до бази даних про заборгованість. 

У Міністерстві юстиції оцінюють цей потенційний мобілізаційний ресурс у 20 тисяч людей. Але там кажуть, що мобілізація не є покаранням. Навпаки: можливість служби з високими зарплатами дозволить погасити свої борги й забезпечити власних дітей, кажуть у відомстві.

Наразі стаття 23 нового закону дозволяє відстрочку тим, хто має трьох і більше дітей до 18 років на утриманні. Але у випадку, якщо чоловік не платитиме аліменти три і більше місяців - відстрочку він автоматично втратить. 

Оборонний комітет Верховної Ради підтримав цю новацію. Його членкиня, нардепка фракції "Європейська солідарність" Ірина Фріз розповідає, що саме уряд ініціював таку норму, але з технічною помилкою в тексті.

"Тому комітет ухвалив її з урахуванням технічної правки (зі згадкою саме про аліменти - ред.). Щодо розрахунків... то ні Генеральний штаб, ні Міністерство оборони такої статистики не надавали. Проте ми всебічно довіряємо цій пропозиції", — наголосила Фріз. 

На питання, чи доцільно взагалі залучати таких осіб до ЗСУ, нардепка відповіла, що в країні війна, і фронту потрібні всі. Також вона зазначила, що батьки з відстрочкою мають належним чином виконувати свої обов’язки перед дітьми. 

Закон про мобілізацію скоро набуде чинності 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 16 квітня підписав закон про посилення мобілізації. Документ 17 квітня опублікували в парламентському віснику "Голос України”. Це означає, що чинності він набуде за місяць. Водночас запрацюють одразу не всі його положення, адже на окремі норми потрібно більше часу (для розробки нормативно-правових актів Кабміну, рекомендацій тощо).

Ось ще деякі з ключових змін, які вносить новий закон:

  • Введення базової військової служби замість строкової служби. Для юнаків з 18 років вводиться "базова військова служба" тривалістю три місяці (в мирний час) або п'ять місяців (в воєнний час). Проходження служби буде за бажанням юнаків до 24 років, які зможуть самостійно обирати час та місце її проходження.
  • Розширення категорій осіб, які не підлягають мобілізації: до списку додано студентів денної форми навчання закладів передвищої та вищої освіти, а також здобувачів наукового ступеня аспірантури, докторантури та інтернатури.
  • Вдосконалення системи бронювання працівників: чітко окреслено категорії працівників, які бронюються за місцем роботи на період мобілізації та воєнного часу.
  • Нові правила ротації та відпусток для військовослужбовців: закон чітко визначає періодичність ротації військових з зони бойових дій, а також порядок надання їм відпусток.
  • Демобілізація діючих військових в законопроєкті не прописана.
  • Забезпечення соціальних гарантій для мобілізованих: держава гарантує мобілізованим збереження робочого місця, середньої заробітної плати, а також надає їм інші соціальні та правові пільги.

Раніше "Інформатор" писав про нові положення закону для тих громадян, хто був визнаний військкоматом "обмежено придатним". Такого статусу більше не буде, а чоловікам з таким записом у військових документах потрібно буде знову пройти ВЛК впродовж 9 місяців. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.