Утримання одного мобілізованого обходиться державному бюджету України в 1 мільйон 300 тисяч гривень на рік
Приблизно 40% з витрат на одного мобілізованого припадає на заробітну плату. Решта — на харчування, мінімальний обсяг обладнання, озброєння та боєприпаси. Про те, у скільки обходиться мобілізація державі, 15 квітня розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За словами Олега Пендзина, утримання одного мобілізованого обходиться державному бюджету України в 1 мільйон 300 тисяч гривень на рік. Для військовослужбовців на передовій цифри ще більші.
«При чому, навіть якщо з тих чи інших причин людина або помирає, або отримує інвалідність, все одно держава лишається зобов’язаною людині. Тобто навіть з 1 мільйон 300 тисяч на людину, якщо рахувати на всіх мобілізованих — це 1 трильйон 700 мільярдів гривень на рік. І це весь обсяг доходів державного бюджету на 2024 рік. Весь обсяг. Це ще не рахуючи обовʼязкові виплати по 15 мільйонів. Тобто буде ще більше», - зауважив Пендзин.
Він також зазначає, що всі соціальні витрати, підтримка бізнесу, субсидії та перерахування коштів до Пенсійного фонду здійснюються шляхом запозичень.
Пендзин звернув увагу на те, що 37,5 мільярдів доларів, які Україна планує отримати цього року, не можуть бути використані для фінансування воєнних витрат. Він вказує, що навіть додаткова мобілізація 100 тисяч людей вимагатиме додаткових 130 мільярдів гривень.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою збільшено на 70 тисяч гривень грошове забезпечення військовослужбовцям, які безпосередньо беруть участь у бойових діях. Це рішення стало відповіддю на постанову Верховної Ради, ухвалену напередодні. Таку суму мають виплачувати за кожні 30 днів "на нулі".
Тепер військовослужбовці, які виконують бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення окрім зарплати у 20-25 тисяч гривень і бойових доплат в 100 тисяч гривень, мають право на доплату в 70 тисяч гривень.
Ці 70 тисяч передбачатимуться для військових, які виконують бойові чи спеціальні завдання під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до ротного опорного пункту включно, а також на території противника (наприклад, між позиціями військ противника та своїх, на тимчасово окупованій територіях України).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.