Нардеп Федір Веніславський пояснив, для чого українським військовозобов'язаним чоловікам потрібно встати на облік, навіть якщо вони перебувають за кордоном
Народний депутат Федір Веніславський пояснив, навіщо чоловіки за кордоном повинні оновити свої особисті дані в консульствах, як це передбачає новий закон про мобілізацію. Він запевнив, що це не тягне за собою вручення повістки, бо ТЦК не мають таких можливостей за межами України. Але військкоми хочуть знати, скільки чоловіків перебувають за кордоном, щоб дарма не шукати їх тут.
В ефірі Радіо Свобода у середу, 17 квітня, він сказав, що після оновлення даних чоловікам не надсилатимуть за кордон повістки. А мета цього обліку, за словами нардепа, є зовсім іншою.
"Це необхідно для того, щоб працівники ТЦК розуміли, хто знаходиться за кордоном і не витрачали час на оформлення повісток в Україні. Ми не маємо механізму вручення повістки за кордоном, тому що це вручають представники ТЦК СП, а за кордоном, скажімо так, юрисдикція їх не поширюється", - сказав він.
Веніславський додав, що також немає процедури повернення чоловіків до України. Тому жодних негативних наслідків для громадян України, які хочуть оновити свої дані, точно не буде.
"Отримання військово-облікового документа ніяким чином не означає, що ці громадяни завтра чи післязавтра будуть мобілізовані. Механізму, який би змусив громадян України повернутися, якщо вони цього не хочуть, якщо вони легально перетнули державний кордон і якщо щодо них немає кримінальних проваджень в Україні, в принципі, досить складно", - сказав нардеп.
Ще до того, як президент Володимир Зеленськимй підписав закон, у багатьох містах Європи українські чоловіки вишикувались у величезні черги до ДП Документ, щоб встигнути оформити документи без військового квитка. Адже після того, як новий закон про мобілізацію вступить у дію, консульські послуги для них обмежать. Без військового квитка не можна буде обміняти на новий застарілий паспорт громадянина України чи будь-які інші документи.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон №10449 "Про внесення змін до деяких законів України з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації" у вівторок, 16 квітня, тобто того ж дня, коли законопроєкт направили йому на підпис. Основні його положення вступлять у дію після 16 травня 2024 року.
Як повідомляв Інформатор, у Раді пояснили - вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України для чоловіків 18 - 60 років буде здійснюватись здійснюється лише при за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів. Просто кажучи, навіть якщо людина давно живе за кордоном і у неї завершується термін дії українського паспорта - нового їй не видадуть, допоки вона не владнає питання з військовим квитком.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.