«Китай та Європа мають виконувати свої міжнародні зобов’язання та спільно протидіяти однобічним проявам цькування»
«Посилать» - історія про те, що кохання - це не тільки про спокій і ніжність, це про шаленість та свободу у своїх емоціях, які не варто стримувати. Це вибух почуттів, чесних та магнетичних.
Євро виріс у ціні коштує 39,18 гривні
На четвер, 8 червня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він тримає позицію. Вартість євро зупинилася на рівні 39,18 гривні.
Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні на 13 копійок.
Значного попиту на валюту не буде, поки в Україні діятимуть суттєві обмеження валютного ринку, певен директор з інвестицій Capital Times Артем Щербина. Як пише Forbes Ukraine, у другій половині року НБУ може помʼякшити обмеження та знизити облікову ставку, що послабить гривню відносно долара. Тоді ж (приблизно у IV кварталі) Нацбанк може перефіксувати курс долара, не виключає Щербина.
"Нацбанку та Мінфіну буде вигідно трохи девальвувати гривню через необхідність виконання бюджету", - зазначив Щербина.
У будь-якому разі НБУ, ймовірно, зберігатиме фіксований курс до завершення активних бойових дій, очікує голова аналітичного департаменту Adamant Capital Костянтин Фастовець. За таких умов регулятор контролюватиме спред безготівкового й готівкового курсу, тож розрив між ними не перевищуватиме 10%. Зараз розрив становить 1,6%. Спред у 10% означав би роздрібний курс близько 40 гривні за долар.
Восени на ринку вже не буде додаткової пропозиції долара, бо зникне сезонний "агрофактор". Курс залежить і від ситуації на фронті – у моменти загострень попит на долар, як на "безпечну гавань" для заощаджень, росте, продовжує він. З цим погоджується і керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій. Якщо будуть ризики блекаутів, курс долара в обмінниках зросте, а позитивні новини стабілізують його. Важливий фактор – міжнародна допомога.
"У ЄС заговорили про довгострокову допомогу для України – якщо її ухвалять, долар буде недорогим і надалі", - додав Фастовець.
Чи може гривня укріпитися ще сильніше, ніж нинішні 37,2 гривні за долар? Можливо, але долар точно не опуститься нижче безготівкового рівня у 36,6 гривні за долар, вважають Фастовець і Щербина.
Нагадаємо, в Україні ввели в обіг нову 10-гривневу монету. Крім того, банкам наказали звітувати про всі карткові платежі українці.
Також Інформатор писав, чи варто українцям купувати криптовалюту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.