Чи варто українцям купувати криптовалюту: відповідь Нацбанку

Українці мають декілька варіантів вкладення грошей, проте один з них є вкрай ризикованим

Криптовалюта в Україні
У Нацбанку розповіли, чи варто українцям купувати криптовалюту

Криптовалюта є ризикованим інструментом для вкладення грошей. Українцям радять зосередитися на інших інструментах інвестування своїх заощаджень. Йдеться про депозити та облігації.

Про це заявила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова. Вона нагадала офіційну позицію регулятора, який не вважає криптовалюту платіжним засобом, "і це те, що слід пам’ятати громадянам".

"До речі, у світі відношення до криптовалют також не є однозначним. І ми вже були свідками серйозних потрясінь на цих ринках у США, коли виявлялося, що криптовалюти, які мали бути забезпечені фізичними доларами, виявилися незабезпеченими нічим, і це дуже великі ризики. Це не засіб платежу, це не гроші, це інший актив, тому, якщо люди хочуть їм скористатися, нехай зважують на ризики, які там присутні", — сказала Рожкова.

За її словами, універсальний рецепт — це диверсифікувати свої заощадження. Він працює в усі часи абсолютно.

"І зараз він також працює, оскільки економіка потроху відновлюється, люди також переналаштовуються, і хочуть приймати рішення вже базуючись на якихось економічних розрахунках", — акцентувала Рожкова.

Вона нагадала про заходи НБУ щодо стимулювання банків, які дозволили підвищувати ставки за депозитами. Натомість Мінфін підняв ставки за державними облігаціями.

"Тому вже є альтернатива: можна покласти гроші на депозит, можна — у військові облігації чи просто в ОВДП. Є можливість навіть, для тих, хто хоче придбати валюту, це лімітовано в рамках 100 тисяч гривень на місяць, і розмістити на депозит", — додала Рожкова.

 

Де можна використовувати біткоїн 

У багатьох країнах криптовалюта застосовується для здійснення покупок і торгівлі на біржі нарівні з національними валютами. Наприклад, у США, Японії, частині країн ЄС та інших державах біткоїнами можна розплатитися, наприклад, за авіаквиток, номер в готелі або прокат автівки.

Україна також активно інтегрує криптовалюту в повсякденне життя. Отже, приймають оплату в "крипті" — Фокстрот, Stylus, Varus, "Техно Їжак", WOG та інші. Крім того, біткоїн можна використати як інвестиційний інструмент, оскільки його ціна може змінюватися в залежності від попиту та пропозиції. Утім варто пам'ятати й про ризики, пов'язані з торгівлею криптовалютами, тому перед початком торгівлі слід ретельно ознайомитися з умовами та правилами біржі, провести власний аналіз ринку.

Нагадаємо, ЄС затвердив перші у світі всеосяжні правила регулювання ринку криптовалюти. Крім того, законодавці Британії запропонували регулювати криптоіндустрію як гемблінг.

Також Інформатор писав, чи стане біткоїн новою головною резервною валютою у світі, замінивши долар.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube