В Україні ввели в обіг нову 10-гривневу монету, присвячену Силам підтримки ЗСУ: як вона виглядає

Читать на русском

На реверсі нової 10-гривневої монети зображені емблема та гасло Сил підтримки ЗСУ: "Завжди поруч"

Читать на русском
Пам'ятна монета
Командувач Силами підтримки ЗСУ та голова НБУ 19 травня презентували нову пам'ятну монету

На реверсі нової 10-гривневої монети зображені емблема та гасло Сил підтримки ЗСУ: "Завжди поруч"

Національний банк України у п'ятницю, 19 травня, презентував та ввів в обіг нову пам’ятну монету "Сили підтримки Збройних Сил України". Монета номіналом 10 гривень, тираж - 10 млн штук. Про це повідомила пресслужба НБУ.

"Національний банк з особливою шаною ставиться до Збройних Сил України. Своїм безумовним обов’язком ми вважаємо увічнення подвигів підрозділів Збройних Сил України в національних грошах. Саме тому ми сьогодні презентуємо та вводимо в готівковий обіг монету, що вшановує Сили підтримки ЗСУ. Наша нова монета несе певний символ - присвяту та подяку окремому роду сил, надзвичайно важливому для обороноздатності країни. Її щоденна присутність в буденному житті українців матиме потужний посил - нагадування про героїзм та подвиги ЗСУ, про тих, завдяки кому в нашій країні знову настане мир", - заявив голова НБУ Андрій Пишний.

Так, пам’ятна монета, присвячена Силам підтримки ЗСУ продовжує серію "Збройні Сили України". На реверсі монети зображені емблема та гасло Сил підтримки ЗСУ: "Завжди поруч". Аверс монети - ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зображено номінал монети, рік карбування та герб України.

Так виглядає нова монета
Так виглядає нова монета

"Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета "Сили підтримки Збройних Сил України" є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів", - зазначають в НБУ.

Крім того, монета зроблена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса - 6,4 г, діаметр - 23,5 мм, тираж - 10 млн штук (з них 500 тисяч штук - сувенірні, зокрема, їх можна буде придбати в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ). Над дизайном працювали Володимир Дем’яненко та Ольга Коваленко.

Що відомо про Сили підтримки ЗСУ

Командування Сил підтримки Збройних сил України - орган військового управління та одне з основних формувань у складі Збройних сил України яке об'єднує під своїм командуванням п'ять основних військових компонентів - радіоелектронна боротьба (РЕБ), інженерні війська, війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ), військово-топографічна служба, Гідрометеорологічна служба та кінологічна служба. Також у підпорядкуванні Командування є Навчальні частини (Центри підготовки особового складу). З 2021 року командує Силами підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.