«Ніхто не просить Зеленського визнати Крим російською територією»
«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
Завдяки архіву експедиційних матеріалів Мар’яни Садовської ми відкрили для себе чудову гаївочку із с. Потічок Івано-Франківської області, якою хотіли б поділитися з вами.
Євро виріс у ціні та коштує 39,15 гривні
На п'ятницю, 2 червня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він тримає позицію. Вартість євро зупинилася на рівні 39,15 гривні.
Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні на 10 копійок.
Вартість євро та долара станом на 2 червня, дані: НБУ
Влітку готівковий курс долара може зрости й сягнути до 40 гривень. Однією з причин експерти називають повернення довоєнних ставок ПДВ на пальне до рівня у 20%.
"Проте значних курсових змін і тоді очікувати не варто. Курс у найближчі два місяці коливатиметься в межах 38–40 гривень за долар", - сказала у коментарі "24 каналу" голова ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.
Водночас економічний експерт Борис Кушнірук зазначив, що попит на валюту може й скоротитись. Причиною ж цього може також стати пальне – однак у цьому випадку скорочення його споживання.
"Усе пальне ми імпортуємо. Якщо воно внаслідок оподаткування зросте в ціні, то попит на нього може скоротитися. Відповідно, попит на валюту, яка необхідна для придбання нафтопродукту, теж скоротиться", - сказав Кушнірук.
Нагадаємо, НБУ пропонує спростити процедуру стягнення боргу через суд для мікрофінансових компаній. Крім того, в Україні ввели в обіг нову 10-гривневу монету.
Також Інформатор писав, чи варто українцям купувати криптовалюту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.