НБУ пропонує спростити процедуру стягнення боргу через суд для мікрофінансових компаній

Читать на русском

Питання про кредит в 5 тисяч гривень економічно невигідно вирішувати через суд

Читать на русском
Діяльність мікрофінансових компаній
Нацбанк хоче спростити для мікрофінансових компаній процедуру стягнення боргу через суд

Питання про кредит в 5 тисяч гривень економічно невигідно вирішувати через суд

Національний банк України (НБУ) у рамках ініціативи щодо зміни системи видачі кредитів населенню приготував "пряник" для мікрофінансових компаній. Регулятор хоче спростити процедуру стягнення боргу через суд. Зараз компанії від позовів зупиняє висока вартість судового збору. 

Про це йдеться у матеріалі Інформатора "Їм ніхто не дасть кредит" - держава намагається обмежити право громадян на фінансові послуги". При чинних умовах питання про кредит в 5 тисяч гривень економічно невигідно вирішувати через суд. 

Проте, якщо спрощення процедури стягнення боргу узгодять, то залишиться питання щодо ефективності виконавчої служби. Можливо, відновиться інститут виконавчих написів нотаріуса на кредитних договорах, проте там теж є свої особливості. Тому одна зміна тягне за собою іншу.

Діяльність мікрофінансових компаній

У 2020 році Національний банк України (НБУ) став регулятором ринку небанківських фінансових послуг та почалася трансформація сфери мікрокредитування. На першому етапі приборкали колекторів, на яких постійно скаржилися. Зараз настав час, коли українців поділять на тих, хто отримає кредит та тих, хто може забути про фінансову допомогу. Нацбанк, який знову планує втрутитися в діяльність мікрофінансових компаній, хоче встановити максимальний розмір денної процентної ставки та знизити її втричі – з 2,5% до 0,8%.

Регулятор посилається на досвід Великобританії. Ця країна встановила граничний розмір процентної ставки - 0,8% на день за мікрокредитами у січні 2015 року. Для порівняння, облікова ставка в Англії - 4,5%. В Україні ставку востаннє підвищували з 10% до 25% річних. Від того, наскільки висока ставка залежить вартість кредитів для бізнесу та населення. Виходить, що в НБУ хочуть зробити непорівнянно низькою максимальну ставку онлайн кредитів при непорівнянно вищій обліковій ставці центробанку. Це схоже на тотальне регулювання в Китаї та рф.

Раніше ми писали, що в Україні зміниться система видачі кредитів населенню. Також читайте, скільки гривень зберігають українці в "Ощадбанку".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.