Байден запросив у Конгресу $106 млрд для України та Ізраїлю: подробиці

Читать на русском

Президент США запросив у Конгресу для допомоги Україні рекордні 61,3 млрд доларів

Читать на русском
Джо Байден
Байден розраховує на підтримку обох партій, оскільки проект відповідає інтересам обох сторін

Президент США запросив у Конгресу для допомоги Україні рекордні 61,3 млрд доларів

Президент США Джо Байден запросив у Конгресу 106 мільярдів для допомоги Україні та Ізраїлю. З них – 61,3 млрд доларів мають бути спрямовані для України. Ця сума є рекордною для допомоги державам і набагато більшою, ніж багато демократів очікували кілька днів тому.

Про це повідомляється на сайті Білого дому у п'ятницю, 20 жовтня. Зокрема, військова допомога у 106 млрд доларів буде поєднувати 14,3 мільярдів допомоги Ізраїлю, річне фінансування для України в приблизно 61 мільярд доларів. Також приблизно 14 мільярдів доларів витрат піде на імміграційні пріоритети та 10 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу, зокрема задля безпеки Тайваню та Індо-Тихоокеанського регіону, а також більше фінансування для протидії впливу Китаю в Азії та країнах, що розвиваються.

Білий дім повідомляє, що гроші підуть на військову допомогу Україні: додаткове озброєння та техніку, поповнення запасів Пентагону, розвідувальну та іншу оборонну підтримку, великі інвестиції в оборонно-промисловій базі, транспортування американського персоналу та обладнання, продовження розширення присутності американських військ у Європі.

Також в сумі закладені кошти на невоєнну допомогу: пряму бюджетну підтримку, інвестиції в критично важливу інфраструктуру, підтримку правоохоронних органів, розмінування території, підтримку українських біженців у США, ядерну та радіологічну безпеку.

Позиція Конгресу стосовно допомоги Україні

Республіканці розраховують, що новий пакет допомоги Україні використають, зокрема, для поповнення американських військових запасів, особливо боєприпасів, які раніше відправляли до Європи та України. NBC News також зауважує, що члени Республіканської партії дедалі більше розходяться в думках щодо того, чи слід продовжувати допомогу США Україні в її війні з росією.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен 16 жовтня заявила, що підтримка України залишається високим пріоритетом для Вашингтона. Наша держава буде отримувати допомогу доти, доки це буде необхідно.

В США наголосили, що війна на Близькому Сході теж не вплине на підтримку Києва. Адже загострення конфлікту викликало занепокоєння, що увага до повномасштабного вторгнення рф в Україну та виділені ресурси Заходу для підтримки Києва можуть зменшитись.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.