Країни ЄС зібрали майже всі кошти на купівлю 800 000 артилерійських снарядів для України: у Bloomberg розкрили деталі

Читать на русском

Чехія буде виконувати роль посередника з країнами, які готові фінансувати купівлю 800 тисяч боєприпасів для ЗСУ

Читать на русском
Пропор ЄС, євро, снаряди Україні
Євросоюз накопичив кошти на снаряди для України

Чехія буде виконувати роль посередника з країнами, які готові фінансувати купівлю 800 тисяч боєприпасів для ЗСУ

Партнери України зібрали майже всі потрібні ресурси для реалізації проєкту під егідою Чехії, спрямованого на придбання великої кількості артилерійських боєприпасів. Це відкриває можливість для швидкої доставки снарядів в Україну, яка може відбутися протягом наступних тижнів. Втім, кошти зібрані дише для 800 тисяч снарядів, що менше обіцяного Євросоюзом об'єму

За інформацією, отриманою Bloomberg від конфіденційних джерел, кінцеві строки поставок варіюватимуться залежно від укладених домовленостей та планів доставки. Чехія у цій ініціативі виступає як посередник.

"Ми спостерігаємо заохочувальний прогрес у реалізації чеського проекту. Остаточну оцінку його успіху можна буде дати тільки після того, як боєприпаси досягнуть української території", - прокоментував президент Володимир Зеленський під час пресконференції з прем'єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом в Одесі.

Під час Мюнхенської конференції з питань безпеки, що відбулася минулого місяця, президент Чехії Петр Павел повідомив, що виявлено 500 000 снарядів 155 мм калібру та 300 000 снарядів 122 мм калібру, які можна швидко доставити до України за наявності фінансування.

Які країни реалізують проєкт поставки снарядів Україні

Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада, і Франція висловили свою підтримку чеському плану придбання боєприпасів з країн поза межами Європейського Союзу. При цьому Польща продемонструвала інтерес, як раніше повідомляв Bloomberg. Очікується, що вже цього тижня відбудеться окрема нарада міністрів оборони та закордонних справ ЄС для обговорення подробиць.

Експерти вважають, що Україні потрібно не менше 200 000 снарядів щомісяця для ефективного протистояння російським військовим, чиє споживання боєприпасів може значно перевищувати цей обсяг. Але через обмежені виробничі можливості, Євросоюз не зміг надати обіцяний у 2023 році мільйон снарядів Україні. 

Нагадаємо, що для того, щоб компенсувати нестачу поставок снарядів Україні країни Європейського союзу намагалися зібрати 1,5 мільярда доларів екстреного фінансування. Таким чином блок намагається компенсувати безвихідь у Конгресі щодо допомоги США і затримок у європейському виробництві.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У країнах Заходу та США є консенсус щодо військової підтримки України: скільки триватиме часовий проміжок, протягом якого нам будуть надавати допомогу, і з чим пов'язана тимчасова затримка - розповідає головник редактор Інформатора Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.