ЄС може створити такі умови, щоб чоловіки самі повернулися на війну в Україну - позиція Польщі та Литви

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що європейські союзники мають допомогти Україні, яка страждає від нестачі військових

Радослав Сікорський
Сікорський розповів про умови, які можуть створити в Польщі, для українських чоловіків. Фото: Polskie Radio

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив думку, що в Європі можливо створити такі умови для українських чоловіків, які спонукатимуть їх повернутися до України. З його слів, це потрібно для захисту України. Глава МЗС Польщі запевнив, що Литва також готова підтримати це рішення на міждержавному рівні.

Про це він сказав в інтерв'ю RMF24. За словами Сікорського, Україна зараз, зокрема, стикається з браком військових, тому європейські партнери повинні допомогти їй у цьому. Міністр підкреслив, що в країнах ЄС є "сотні тисяч" потенційних призовників, які мають обов'язок захищати свою Батьківщину, і Польща активно допомагає Україні у підготовці цих людей до військової служби.

"Існує можливість запровадити такі умови для перебування українців у ЄС, які мотивуватимуть їх до виконання обов'язку захищати свою Батьківщину", – зазначив глава польської дипломатії.

У середині квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що перебування за кордоном не звільняє чоловіків мобілізаційного віку від обов'язків перед державою. Міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що рішення про повернення українських чоловіків призовного віку з-за кордону має ухвалюватися на рівні Євросоюзу.

Литва також готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку з-за кордону, про що заявив старший радник президента Литви з питань національної безпеки Кястутіс Будріс. Він підкреслив, що таке рішення повинно прийматися на міждержавному рівні.

Повернення українських призовників з-за кордону

У Польщі та Литві раніше також не виключили допомогу Києву у пошуку військовозобов'язаних українців на своїй території. Як пояснював голова Міноборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш, форма підтримки залежатиме від української сторони. Глава Міноборони Литви Лаурінас Кащюнас пообіцяв наслідувати приклад Польщі в цьому питанні. Водночас у Німеччині вже пообіцяли не висилати українців призовного віку, навіть без паспортів

Нагадаємо, що з 24 липня відокремлені закордонні філії ДП "Документ" відновили прийом заяв-анкет на оформлення паспортних документів для чоловіків. Для цього чоловікам необхідно здійснити верифікацію через офіційний додаток Міністерства оборони України «Резерв+» за допомогою QR-коду. Підтвердження наявності дійсних військово-облікових документів є обов’язковим. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube