Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив на важливості співпраці для повернення українців з-за кордону, зазначаючи, що тиск у цьому питанні неприйнятний
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час пресконференції з першою леді України Оленою Зеленською, присвяченої четвертому Саміту перших леді та джентльменів, наголосив, що для стимулювання повернення українців з-за кордону необхідно використовувати ефективні інструменти та співпрацю. Він виступив проти примусу. За словами Кулеби, потрібно знайти необхідні інструменти і слова, задля впливу на українців.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу. Зокрема, Кулеба наголосив на важливості "дієвих інструментів та належної взаємодії".
"Тут (у питанні повернення українців, – ред.) не можна дотискати", - вважає Кулеба.
Він зазначив, що спілкування з урядами країн, де зараз проживає багато українців, показує, що, з одного боку, ці країни задоволені тим, що наші громадяни там живуть, працюють та адаптуються, але з іншого боку, вони хочуть допомогти нам повернути їх на Батьківщину.
"Вони (уряди країн перебування українців, – ред.) самі знаходяться в дуже вузькому просторі для маневру, тому що ти не можеш робити це примусово. І так само й для нас", - зауважив очільник МЗС.
Він також наголосив, що серед українців за кордоном є ті, хто не може повернутися через відсутність житла, хвороби, необхідність догляду за близькими або інші гуманітарні проблеми. І якщо залишити цю групу осторонь, для решти українців, які зараз перебувають за кордоном, ми всі, хто присутні в цій залі, ті, хто сьогодні навчаються в університетах, працюють у полях, на заводах та в бізнесі, є наочним прикладом того, що в Україні можна жити, розвиватися та виховувати дітей.
Зазначимо, що темою четвертого Саміту перших леді та джентльменів, який відбудеться у вересні в Києві, буде "Безпека дітей".
За даними НБУ, після 2024 року очікується поступове, але масове повернення мігрантів в Україну. Цей процес буде йти повільно, адже багато людей вже встигли адаптуватися до життя за кордоном. На 2024 рік прогнозується відтік 200 тисяч мігрантів. Проте, за прогнозами НБУ, протягом 2025-2026 років до країни повернуться близько 1,2 мільйона людей.
Польща спочатку заявляла, що готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Мовляв, ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України. Проте пізніше міністр МВС Польщі заявив, що його країна буде охороняти права біженців. Тобто, ті хто не матимуть паспортів будуть підлягати тимчасовому захисту. Польща буде охороняти їх права і "нікому не передасть їх приватних даних, в тому числі Україні". В свою чергу естонська влада гарантувала, що не депортуватиме українських чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, назад на батьківщину.
Нагадаємо, у новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет, інакше їм відмовлять у консульських послугах. Але обмеження почались вже зараз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.