В Польщі готові допомагати Україні у поверненні чоловіків призовного віку: що відомо

Читать на русском

Польща вже пропонувала Україні свою допомогу у поверненні тих, кого можна призвати

Читать на русском
Обмеження консульських послуг
Повертати, схоже, будуть тих, в кого спливе термін дії паспорта

Польща вже пропонувала Україні свою допомогу у поверненні тих, кого можна призвати

Польща готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України та захищати країну від російської навали. Проте як саме буде реалізовано механізм повернення – поки що невідомо.

Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, відповідну заяву зробив міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш. Він сказав, що у минулому Польща вже пропонувала Україні допомогу в аналогічних справах з поверненням чоловіків призовного віку.

"Думаю, багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських чоловіків у готелях і кафе, і чують, скільки зусиль нам доводиться докладати, щоб допомогти Україні… Можлива будь-яка підтримка", – заявив посадовець.

Також міністр не виключив варіанту, коли Польща позитивно відреагує на прохання Києва повернути додому деяких українських громадян. В цьому випадку йде мова щодо повернення тих, в кого спливе термін дії закордонного паспорта: такі люди автоматично втратять право перебувати на території Польщі.

Станом на квітень 2024 року в Польщі мешкає приблизно 4,3 млн громадян України, з яких 950 тисяч осіб мають тимчасовий захист біженця. Серед усієї кількості українців у Польщі – не менше 860 тисяч чоловіків.

Жодних консульських послуг

Усі консульства України з 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Обмежено усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня – у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації.

Також припинено прийом заяв та видачу готових паспортів для чоловіків віком від 18 до 60 років в усіх консульських установах та закордонних підрозділах ДП "Документ".

Зазначимо, що у новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.