У Німеччині повідомили, чи можуть українські чоловіки залишитися в країні без паспорта

Німецька влада готова допомогти українським біженцям з оформленням документів

Українські біженці в Німеччині
Українські біженці зможуть залишитися в Німеччині з простроченим паспортом

Попре припинення консульського обслуговування українських чоловіків МЗС України, їхній статус біженців у Німеччині залишається незмінним. Посвідка на тимчасове проживання, що надається або продовжується у ФРН, не вимагає обов'язкової наявності чинного паспорта. Німецькій владі достатньо мати можливість ідентифікувати особу біженця.

Про це заявив представник берлінського сенату, тобто уряду Берліну, що має статус однієї з 16 федеральних земель ФРН, у відповіді на запит DW. Усі питання, що стосуються перебування іноземців у Німеччині, належать до компетенції саме земельної влади.

Представник сенату уточнив, що право на перебування в країні та всі пов'язані з цим можливості залишаються чинними незалежно від рішення МЗС України тимчасово призупинити надання консульських послуг для українських чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном.

У разі відмови українського посольства або консульства у видачі або продовженні паспорта через непроходження військової служби, громадянин України має право звернутися до берлінського земельного управління у справах іноземців (Landesamt für Einwanderung) для отримання проїзного документа, який замінить йому паспорт для поїздок за кордон.

Щоправда, це робитиметься лише у виняткових випадках, оскільки правила перебування іноземців у Німеччині дозволяють імміграційним відомствам видавати німецькі документи, що замінюють паспорти особам призовного віку, якщо вони можуть довести наявність для поїздки вагомих причин. Військовий обов'язок сам по собі вважається в Німеччині цілком прийнятним громадянським обов'язком, додає представник сенату.

Зупинка надання консульських послуг громадянам України

З 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Відтепер отримання внутрішнього та закордонного документу чоловіками призовного віку здійснюється виключно на території України в органі чи підрозділі Державної міграційної служби.Таке рішення в МЗС називають тимчасовим кроком, пов'язаним  з ухваленням Верховною радою нового закону про мобілізацію. Обіцяють скасувати обмеження 18 травня - того дня закон якраз набере чинності. 

Міністерство закордонних справ України дало роз'яснення, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі. Тимчасово не будуть прийматися лише нові заяви від визначеної в новому законі категорії громадян, оскільки строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття ним чинності.

На фоні цього Польща заявила, що готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України. До Польщі приєдналася і Литва, Міністр оборони Литви визнав, що Вільнюсу необхідно подумати, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Водночас він додав, що Литва поки що не розглядає конкретних заходів й стежить за тим, які рішення з цього питання ухвалить Польща.

Нагадаємо, що Кабмін заборонив видачу паспортів військовозобов’язаним чоловікам за межами України. Тим часом Німеччина пропонує українцям замість паспорта отримати місцевий документ Reiseausweis für Ausländer.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube