Чи звертався Київ до партнерів щодо повернення чоловіків з-за кордону: відповідь посла України у Польщі

Український дипломат у Варшаві Васмль Зварич каже, що Київ поки не просив польську сторону допомогти повернути чоловіків

Повернення ухилянтів з Польщі
Станом на зараз всі подібні заяви поки що залишаються риторикою

Українська влада поки що не ставила перед партнерами питання щодо повернення чоловіків призовного віку, а також щодо сприяння у проведенні мобілізації. Жодних офіційних звернень з цього приводу не було. Тож, судячи з усього, наразі відповідні заяви поки залишаються політичною риторикою.

Про це заявив посол України в Польщі Василь Зварич. Він дав інтерв'ю виданню sestry.eu.

Журналісти нагадають, що спершу, коли всі подібні заяви стали лунати інформаційним простором, міністр оборони Польщі говорив про готовність допомогти Україні з поверненням призовників. Потім міністр внутрішніх справ заявив протилежне, наголошуючи, що навіть відсутність оновленого українського паспорта не буде підставою для позбавлення тимчасового захисту.

У Зварича запитали, чого насправді очікує Київ від українських партнерів - зокрема, від Польщі. Звичайно ж, в контексті сприяння українській мобілізації. 

"Передусім, це наше внутрішнє питання. Ми поки не ставимо питання очікувань від наших партнерів. Нам потрібно зробити свою внутрішню роботу, створити можливості для наших громадян, щоб вони могли верифікувати й актуалізувати свої дані в реєстрах", - зазначив Зварич.

За його словами, далі вже в уряді будуть дивитися, з якою кількістю таких громадян Україна має справу. І скільки з них можна мобілізувати. 

"Ми не маємо точної цифри, скільки чоловіків призовного віку перебуває за кордоном. Всі вони є дуже приблизні. Верифікація цих даних дозволить нам зрозуміти, про яку кількість громадян ми говоримо. Ми офіційно не звертались ані до польської сторони, ані до будь-кого з партнерів, щоб якимось чином нам сприяли, допомагали у питанні повернення наших громадян в Україну", - заявив Зварич.

Коли держава дізнається про загальну кількість військовозобов'язаних громадян за кордоном. тоді вона зможе продумувати наступні кроки, вважає посол. При цьому дипломат вважає, що тут не потрібно примусу чи якихось "непопулярних дій". Передусім треба зробити так, аби кожен громадянин усвідомив свою відповідальність перед Україною, незалежно від місця свого проживання.

"Ми розуміємо всі нюанси, всі обставини. Але принцип справедливості діє і повинен бути застосований. Ми повинні думати в першу чергу про наших військових, які перебувають в окопах, наражаючи своє життя, захищаючи батьківщину. Ми повинні... намагатися донести нашим громадянам, що виїхавши за межі України, це не означає, що ти перестав бути... громадянином України... Ти повинен розуміти, що, окрім прав, у тебе є певні обов'язки", - резюмував Зварич.

Українських чоловіків з Польщі повернуть додому? 

Останнім часом різко погіршилася ситуація для українських чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном. Рішенням МЗС таким особам перестали видавати будь-які документи, окрім як для повернення в Україну. Тобто навіть оновити закордонний паспорт наразі фактично неможливо. 

На фоні цього почалися розмови про те, що українських ухилянтів, які нелегально втекли з держави почнуть повертати додому ледь не силоміць. Масла у вогонь підлили й офіційні спікери Польщі та деяких інших країн, заявивши, що сприятимуть поверненню чоловіків. Однак поки що, як ми бачимо, це залишається лише на рівні розмов.

Раніше в польському МЗС прокоментували можливість випровадження чоловіків назад до України. Там назвали це питання "етично неоднозначним". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube