Єрмак провів нараду щодо надання Україні гарантій безпеки: скільки держав готові до консультацій

Читать на русском

Водночас Франція, Італія, Німеччина та Велика Британія передали проєкти відповідних угод

Читать на русском
Безпекові гарантії для України
Єрмак провів консультації про гарантії безпеки для України. Колаж: Інформатор

Водночас Франція, Італія, Німеччина та Велика Британія передали проєкти відповідних угод

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів нараду в режимі відеоконференції з послами та главами дипломатичних представництв про безпекові гарантії для України. Зокрема, щодо статусу виконання домовленостей про їхнє надання. Ці гарантії засновані на Спільній декларації лідерів “Групи семи” та України, яку ухвалили у Вільнюсі ще 12 липня. До відповідних консультацій готові 15 держав.

Про це глава ОП повідомив у Telegram. У конференції взяли участь представники дипустанов США, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, Албанії, Бельгії, Люксембургу, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Кіпру, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Північної Македонії, Португалії, Румунії, Словенії, Фінляндії, Чехії, Чорногорії, Швеції, Польщі, Словаччини, Туреччини та Європейського Союзу.

Крім того, до наради долучилися заступники Єрмака Ігор Жовква та Роман Машовець, міністр оборони Рустем Умєров, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, голова Служби безпеки Василь Малюк, голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко, заступник міністра закордонних справ Микола Точицький. Також на ній були присутні радники керівника ОП Дарія Зарівна та Олександр Бевз.

Відомо, що до Спільної декларації приєдналася 31 держава. Всі члени “Групи семи”, ЄС та Нідерланди розпочали двосторонні консультації щодо угод. Водночас Франція, Італія, Німеччина та Велика Британія передали проєкти відповідних документів.

“15 держав висловили готовність розпочати консультації щодо укладення двосторонніх угод про надання Україні безпекових гарантій. Україна готова переходити від консультацій до двосторонніх переговорів із країнами щодо укладення угод про безпекові гарантії. Важливою частиною двосторонніх угод будуть положення щодо спільного оборонного виробництва”, – наголосив Єрмак.

Гарантії безпеки для України

Ще 12 липня під час саміту у Вільнюсі країни "Великої Сімки" проголосили, що беруть на себе зобов'язання захищати Україну під час війни. Також це ймовірно у випадку нового нападу росії. Такі гарантії безпеки підписали США, Канада, Японія, Великобританія, Німеччина, Франція та Італія.

У листопаді держави-члени ЄС отримали проєкт рішення про надання Україні довгострокових гарантій безпеки. Документ передбачає передачу військової техніки, підготовку ЗСУ, підтримку у розмінуванні тощо. Цього тижня документ обговорять посли Євросоюзу.

Крім того перемовини тривають з Британією. У ЗМІ з’явилася інформація, що Об’єднане королівство планує підписати з Україною 10-річний пакт про безпеку. Йдеться в основному про заходи, покликані сприяти обороноздатності Києва на морі, аж до постачання військових кораблів. Крім того, колишній посол України у Великій Британії Вадим Пристайко заявив, що Лондон близький до того, аби “у кризовий момент” відправити на допомогу ЗСУ своїх військових.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.