Україна розпочала консультації з Нідерландами щодо гарантій безпеки: про що домовилися

На першому етапі представники країн обговорювали майбутню двосторонню угоду

Переговори, Нідерланди
Також обговорювалась підтримка України на шляху до ЄС та НАТО з боку Нідерландів

Україна та Нідерланди почали консультації стосовно розроблення рамок двосторонньої угоди, яка забезпечить гарантії безпеки нашої держави. Відповідна зустріч відбулась на полях саміту Формули миру на Мальті. Сторони узгодили план подальших дій.

Обговорення відбулось з ініціативи голови Офісу президента Андрія Єрмака. Українську делегацію також представляли його заступник Ігор Жовква, представник МЗС Микола Точицький, а також радники Олександр Бевз і Дарʼя Зарівна. Про це у суботу, 26 жовтня, повідомила пресслужба ОП.

Під час консультативної зустрічі делегації двох країн акцентували увагу на військовій співпраці, стратегіях економічного відродження України, зусиллях у притягненні росії до відповідальності, включаючи санкційні механізми та операції з конфіскованими активами. За результатами обговорень "сторони узгодили план подальших дій на найближчу перспективу з підготовки до укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки".

Єрмак також провів важливі переговори з Джеффрі ван Левеном, радником прем'єр-міністра Нідерландів, щодо можливості розгортання виробництва оборонної продукції в Україні. Окрім цього під час переговорів обговорювалася підтримка України на шляху до ЄС та НАТО з боку Нідерландів.

"Сторони також наголосили на важливості продовження санкційного тиску на росію та спільної протидії російській дезінформації та пропаганді", - йдеться у повідомленні.

Україна працює з партнерами над гарантіями безпеки

Нагадаємо, на саміті НАТО у Вільнюсі, який пройшов влітку 2023 року, країни Великої сімки підписали декларацію про гарантії безпеки для нашої країни. До неї також приєдналися інші держави - усього близько 30 країн. Йдеться про створення таких обставин, які не допустять повторного вторгнення російських терористів до того, як наша країна стане членом НАТО.

За планом, Київ укладе з союзниками перші двосторонні угоди про гарантії безпеки вже до кінця 2023 року. Пропозиції охоплюють рекомендації щодо сталого постачання зброї, продовження військових навчань, обміну розвідданими та допомоги в налагодженні зв'язків між українськими та європейськими оборонними компаніями. Основним елементом таких зобов'язань є створення "спеціального" фонду довгострокової військової підтримки України, який має діяти до 2027 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Livе. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube