В Євросоюзі пропонують забезпечити підготовку ЗСУ, стійке постачання військової техніки Києву та допомогу у розмінуванні
Держави-члени ЄС отримали проект рішення про надання Україні довгострокових гарантій безпеки. Документ передбачає передачу військової техніки, підготовку ЗСУ, підтримку у розмінуванні тощо. Цього тижня документ обговорять посли Євросоюзу.
Також наступного місяця документ буде розглянутий лідерами країн ЄС. Водночас у блоку виникли проблеми з погодженням виділення 20 млрд євро на військову допомогу Україні чотирьох років. Про це пише видання Bloomberg.
Зокрема, у документі про гарантії безпеки для України містяться такі пропозиції:
Видання зазначає, що підтримка постачання зброї й надалі надаватиметься через так званий Європейський фонд миру, механізм, який відшкодовує державам-членам те, що вони передають Україні. Однак, за словами дипломата ЄС, на якого посилається Bloomberg, початковий план блоку виділити 20 мільярдів євро протягом чотирьох років на оплату зброї для Києва ризикує зірватися, оскільки деякі країни-члени, включаючи Німеччину, не змогли домовитися про умови.
Натомість країни-члени сподіваються принаймні погодитися на 5 мільярдів євро на наступний рік із зобов’язаннями щодо подальшої підтримки, сказав дипломат, який говорив на умовах анонімності. Очікується, що лідери ЄС обговорять на саміті в грудні рекомендацію Європейської комісії щодо офіційного відкриття переговорів про членство з Україною.
Водночас Угорщина блокує різні механізми підтримки України. Будапешт хоче, щоб ЄС спочатку обговорив свою загальну стратегію щодо України, сказав інший дипломат.
27 жовтня в Брюсселі відбувся саміт Європейського Союзу. На ньому було проголошено наміри опрацювати безпекові гарантії країн Європи для України. Також було проговорено, що українським військовим треба постачати більше ракет та боєприпасів.
Відомо, що Євросоюз буде проводити консультації з Україною щодо зобов'язань, які візьмуть країни-члени у безпековій сфері. Результати таких дій будуть офіційно оголошені на засіданні Європейської ради у грудні. У висновку було підкреслено, що військова підтримка буде надаватись відповідно до політики безпеки та оборони окремих держав-членів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.