Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Зброї Японія не надасть, але допоможе в економіці та гуманітарній сфері
У суботу, 7 жовтня, Україна та Японія почали перший раунд переговорів про гарантії безпеки. Вони проходять в онлайн-режимі. Українську делегацію очолює Ігор Жовква, заступник керівника Офісу Президента України.
Про початок переговорів між двома країнами повідомляють в ОПУ. Наразі узгодили план дій та зустрічей до кінця цього року.
"За дорученням президента України та керівника Офісу Президента України сьогодні розпочато перший раунд переговорів із Японією щодо двосторонньої угоди про гарантії безпеки, як це передбачено Спільною декларацією про підтримку України", - пишуть в Офісі Президента.
Зазначається, що Японія стала четвертою після США, Великої Британії та Канади державою, із якою Україна розпочала відповідні переговори. Ці двосторонні гарантії для України є продовженням значної нелетальної, безпекової, гуманітарної та фінансової допомоги, яку Японія надає нашій країні з початку повномасштабного вторгнення росії.
Нагадаємо, на саміті НАТО у Вільнюсі, який пройшов влітку 2023 року, країни Великої сімки підписали декларацію про гарантії безпеки для нашої країни. До неї також приєдналися інші держави - усього 28 країн. Йдеться про створення таких обставин, які не допустять повторного вторгнення російських терористів до того, як наша країна стане членом НАТО.
За планом, Київ укладе з союзниками перші двосторонні угоди про гарантії безпеки вже до кінця 2023 року. Пропозиції охоплюють рекомендації щодо сталого постачання зброї, продовження військових навчань, обміну розвідданими та допомоги в налагодженні зв'язків між українськими та європейськими оборонними компаніями. Основним елементом таких зобов'язань є створення "спеціального" фонду довгострокової військової підтримки України, який має діяти до 2027 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Livе. Підписатися на канал у Viber можна тут.