У Міноборони розповіли, чи можна після отримання повістки піти не в ТЦК, а до рекрутингового центру

Повістка не позбавляє людину права прийти до рекрутингового центру в якості добровольця і вибрати собі вакансію в ЗСУ

вручення повістки
В Україні триває посилена мобілізація військовозобов'язаних

Навіть отримавши повістку з ТЦК військовозобов'язаний має право піти до центру рекрутингу як доброволець і вибрати вакансію в ЗСУ. Тут можуть запропонувати базу вакансій, які збираються безпосередньо з військових частин. Людина має право попросити підібрати для себе конкретну військову частину та посаду.

Про це розповів уповноважений представник Міністерства оборони України Олексій Бежевець. У суботу, 20 липня, він сказав в інтерв'ю речнику Міністерства оборони України Дмитру Лазуткіну:

"Сам факт отримання першої повістки, тобто запрошення фактично в ТЦК для оновлення облікових даних, не є для нас будь-якою перешкодою допомогти людині рекрутуватися – підібрати посаду, підібрати частину. І така змога є, і такі випадки є. І не поодинокі випадки. Отримавши повістку, військовозобов'язаний може звернутися до рекрутингового центру як доброволець з проханням підібрати для нього конкретну військову частину та посаду". 

Бежевець також пояснив, що рекрутингові центри можуть запропонувати базу вакансій, які збираються безпосередньо з військових частин кожного з регіонів. Наразі база налічує понад 3 тисячі. Крім того він нагадав, що за допомогою Реєстру Оберіг буде зроблена вибірка тих людей, що найбільше підходять за віком чи фахом, а потім їх викликатимуть у ТЦК повістками.

 

Мобілізація в Україні: які ризики чекають після 16 липня

Раніше Інформатор розповідав, що  у разі, якщо військовозобов'язаний не оплатить штраф протягом 15 днів з моменту його винесення, то справа передається до виконавчої служби, а штраф подвоюється і додаються виконавчі витрати. Так що платити доведеться вже не 17 500 грн, а з врахуванням виконавчих витрат у 10% остаточна сума сягне цілих 37 500 тисяч. 

Також ми повідомляли, що після оновлення даних не буде штрафу за непройдену військово-лікарську комісію (ВЛК). Це різні процеси. Штраф за ВЛК передбачає спершу надходження спеціальної повістки, яку було проігноровано. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський планує подати до Верховної Ради два законопроєкти: про продовження дії воєнного стану та про продовження загальної мобілізації в Україні. Це станеться найближчими днями. Голосування ймовірно відбудеться 23-25 липня - воєнний стан продовжать ще на 90 днів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 
 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube