Мінцифри щодня звіряє перелік покупок із переліком товарів, що беруть участь у програмі, відповідно до чого розраховує суму кешбеку
4 грудня співзасновник Monobank Олег Гороховський звинуватив ПриватБанк у передачі даних клієнтів державі для участі у "Національному кешбеку" та виплати "Вовиної тисячі". У Приваті закликали Гороховського не перекручувати факти та пригрозили йому судом. У цей скандал 6 грудня втрутився голова правління Ощадбанку Сергій Наумов та докладно пояснив, яку інформацію про учасників програми та кому передають банки.
“У зв’язку із великою увагою до теми передачі даних про трансакції в рамках програми «Національний кешбек» запевняю клієнтів усіх банків, що ніякі дані, що не стосуються програми, до будь-яких державних органів не передаються”, - написав Сергій Наумов.
За словами банкіра, процес нарахування «Національного кешбеку» насправді виглядає так:
“Зрада відміняється”, - підсумував Сергій Наумов.
Кабінет міністрів України затвердив порядок надання грошової допомоги українцям "Національний кешбек". Відповідно до нього, громадяни отримуватимуть компенсацію 10% вартості куплених ними українських товарів. Отримані в рамках кешбеку кошти можна буде витратити на послуги - медичні, комунальні, спорт, кіно, квитки на потяг, або задонатити на ЗСУ чи купити військові облігації. З’ясувати, чи буде за конкретний товар Нацкешбек, можна у Дії. Максимальний обсяг кешбеку - 3 тисячі гривень за місяць. Програма запрацювала 2 вересня 2024 року.
З огляду на запропонований обсяг видатків держбюджету на програму "Національний кешбек" у 2025 році в розмірі 6 млрд грн, середньомісячний кешбек може становити близько 500 грн. Про це заявили в Мінекономіки. У відомстві підкреслили, що не очікують перевищення витрат держави на програму понад закладені 3 млрд грн на 2024 рік. Гроші на це візьмуть у самих українців - з їхніх податків, за рахунок чого наповнюється бюджет.
Щоб отримувати кешбек, споживачам потрібно в банках, картками яких людина користується, надати згоду на передання інформації про оплати в магазинах, що приєднались до програми. А також в одному із банків відкрити спеціальний рахунок та отримати віртуальну або фізичну карту в додатку чи фізичному відділенні. Потім у мобільному застосунку “Дія” обрати послугу "Національний кешбек", де потрібно вказати спеціальну картку, на яку будуть щомісяця зараховуватися кошти.
Раніше Інформатор писав, якими додатковими бонусами банки заманюють українців долучатися до програми "Національний кешбек". Також відомо, що перши гроші на картку "Нацкешбеку" українці мають отримати з 22 по 31 жовтня. А хто не активував у Дії свою картку для виплат, має це зробити, щоб отримати кошти у листопаді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.