Перетікання попиту з імпортних товарів до українських у категоріях молочні продукти та кондитерські вироби склало 12%
За перші два місяці дії «Національного кешбеку» продажі продовольчих товарів українського виробництва, що беруть участь у програмі, зросли на 9,5% (в одиницях), гривневий виторг зріс на 4% - в порівнянні з двома місяцями до запуску програми й аналогічним періодом минулого року. Такі результати дослідження Асоціації ритейлерів України (RAU) та аналітичної компанії Num8erz. Для аналізу використовувалися дані 700 магазинів, розташованих по всій території України. Про це 5 грудня повідомили в Міністерстві економіки.
Найбільший приріст продажів зафіксовано в категоріях продуктів із коротким терміном придатності (молочні продукти, хліб та м’ясо) — на 10,6%. Продажі місцевих товарів збільшуються за рахунок середнього і дешевого сегменту імпортних товарів. До прикладу, перетікання попиту з імпортних товарів до українських у категоріях «молочні продукти» та «кондитерські вироби» склало 12%.
За даними дослідження, програма «Національний кешбек» мала більший вплив на категорії споживачів, визначені як «чутливі до ціни» та «скоріше чутливі». Для них програма є додатковою підтримкою та чинником вибору українських товарів. Такі споживачі збільшили частку коштів, витрачених на товари українського виробництва, на 9,4%. Зросла і кількість споживачів, у чиїх кошиках товари з програми складають понад 50%. Зокрема, на 30% стало більше споживачів, у яких такі товари займають 75-100% покупок, і на 19% більше тих, у кого ця частка становить 50-75%.
«Вже в перші два місяці роботи «Національний кешбек» продемонстрував вплив на споживчу поведінку громадян, про що свідчить зростання продажів українських продуктів. Найбільший вплив програма має на тих споживачів, для яких ціна є головним фактором покупок. Відтак програма демонструє очікувані результати: фінансову підтримку від держави мають ті громадяни, які її найбільше потребують, а українське поступово стає товаром першого вибору», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Дослідження RAU та Num8erz, проведене в грудні 2024 року, містить аналіз споживчої поведінки за два місяці після запуску програми «Національний кешбек» та порівняння її з попередніми періодами. Детальніше про результати дослідження можна дізнатися за посиланням.
Кабінет міністрів України затвердив порядок надання грошової допомоги українцям "Національний кешбек". Відповідно до нього, громадяни отримуватимуть компенсацію 10% вартості куплених ними українських товарів. Отримані в рамках кешбеку кошти можна буде витратити на послуги - медичні, комунальні, спорт, кіно, квитки на потяг, або задонатити на ЗСУ чи купити військові облігації. З’ясувати, чи буде за конкретний товар Нацкешбек, можна у Дії. Максимальний обсяг кешбеку - 3 тисячі гривень за місяць. Програма запрацювала 2 вересня 2024 року.
З огляду на запропонований обсяг видатків держбюджету на програму "Національний кешбек" у 2025 році в розмірі 6 млрд грн, середньомісячний кешбек може становити близько 500 грн. Про це заявили в Мінекономіки. У відомстві підкреслили, що не очікують перевищення витрат держави на програму понад закладені 3 млрд грн на 2024 рік. Гроші на це візьмуть у самих українців - з їхніх податків, за рахунок чого наповнюється бюджет.
Щоб отримувати кешбек, споживачам потрібно в банках, картками яких людина користується, надати згоду на передання інформації про оплати в магазинах, що приєднались до програми. А також в одному із банків відкрити спеціальний рахунок та отримати віртуальну або фізичну карту в додатку чи фізичному відділенні. Потім у мобільному застосунку “Дія” обрати послугу "Національний кешбек", де потрібно вказати спеціальну картку, на яку будуть щомісяця зараховуватися кошти.
Раніше Інформатор писав, якими додатковими бонусами банки заманюють українців долучатися до програми "Національний кешбек". Також відомо, що перши гроші на картку "Нацкешбеку" українці мають отримати з 22 по 31 жовтня. А хто не активував у Дії свою картку для виплат, має це зробити, щоб отримати кошти у листопаді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.