Яке сьогодні, 6 травня, свято: День української піхоти та День без дієт

Цього дня народилися американський актор Джордж Клуні й англійська акторка Наомі Скотт

Календар, свято, цей день в історії, дата, 6 травня
А ще в цю дату - День розмальовки та жінок на мотоциклах

Сьогодні, 6 травня, православна церква України відзначає день преподобного Іова Почаївського. В цей день святкують іменини Протас, Денис, Опанас, Олександра, Анатолій, Михайло, Георгій. До кінця року залишається 239 днів. А віряни уважно стежать за погодою: сильний вітер - прикмета літа з частими бурями.

6 травня - яке сьогодні церковне свято

День преподобного Іова Почаївського

Йов Почаївський - православний святий, ігумен Почаївського монастиря, автор збірки моральних порад і повчань "Пчола Почаївська".
Йов Почаївський - православний святий, ігумен Почаївського монастиря, автор збірки моральних порад і повчань "Пчола Почаївська".

Преподобний Іов народився у 1551 році в Галичині, на Покутті, що лежить між Карпатами та Дністром, біля міста Коломиї, на території сучасного села Угорники. Батьки його, побожні та христолюбиві люди, Іван та Агафія Желізо при святому хрещенні дали хлопчикові ім'я Іван, на честь пророка та Предтечі Господнього Іоана.

Спершу Іов служив Господу як чернець в Угорницькому Спасо-Преображенському монастирі. А після переходу Іова до Дубенського монастиря, братія обирає його своїм ігуменом. Проте таємно покинувши у 1604 році Дубенський монастир після 20 років ігуменського служіння, преподобний Іов у вигляді простого ченця оселяється на Почаївській горі, яка була відома чудесним з'явленням на ній Матері Божої.

У своєму звеличенні "чернечої бідності" як найвищої моральної цінності Іов доходить до того, що вимагає поширення її на світських людей. Єдине, що світська людина може мати більше від ченця - дружину. В усьому іншому мирянин і чернець повинні суворо дотримуватися принципу некористолюбства.

6 травня - яке сьогодні свято в Україні

День піхоти 

Саме 6 травня в церковному календарі вшановують пам'ять Юрія Змієборця, який вважається покровителем українського війська.
Саме 6 травня в церковному календарі вшановують пам'ять Юрія Змієборця, який вважається покровителем українського війська.

Важливу дату встановив п'ятий президент України Петро Порошенко 19 квітня 2019 року. Метою цієї події є вшанування сміливості, мужності, героїзму та особливої сили українських воїнів, які входять до складу мотопіхотних, механізованих, гірсько-штурмових військових частин та підрозділів Сухопутних військ ЗСУ.

Вони завжди стояли і будуть стояти за незалежність, свободу та територіальну цілісність України. А в умовах повномасштабного вторгнення РФ в Україну саме піхотинці боронять наші кордони від наступу окупантів!

6 травня обрали зовсім не випадково. Цього дня 1648 року сталася битва під Жовтими Водами, в якій українські козаки здобули блискучу перемогу. Ця битва часто носить назву першої переможної під час Національно-визвольної боротьби під командуванням гетьмана Богдана Хмельницького.

6 травня - яке сьогодні свято в усьому світі

Міжнародний день без дієт

Міжнародний день без дієт був створений в 1992 році Мері Еванс Янг.
Міжнародний день без дієт був створений в 1992 році Мері Еванс Янг.

Ця жінка є директором британської групи Diet Breakers. Після особистого досвіду пережитої нею нервової анорексії вона стала допомагати людям цінувати себе такими, якими вони є, цінувати тіло, яке у них є. Молода британська феміністка стала жертвою анорексії через шкільні знущання, бо її вважали товстою. Згодом їй вдалося побороти цю небезпечну для життя недугу.

Дієти не завжди допомагають нам досягти бажаної втрати ваги. Дієтологи стверджують, що в середньому люди, які слідують інтенсивним програмам по зниженню ваги, втрачають 10% своєї ваги тільки для того, щоб повернути дві третини цієї ваги вже протягом року, і майже все назад - протягом п’яти років.

І тим не менше безліч людей у всьому світі прямо зараз сидять на дієті. Зараз День без дієт навіть рекомендується в якості маркетингової техніки для власників ресторанів. Символом Міжнародного дня без дієт є блакитна стрічка.

Міжнародний день жінок на мотоциклах

Жінки на мотоциклах - це стильно, сміливо і дуже сучасно!
Жінки на мотоциклах - це стильно, сміливо і дуже сучасно!

Федерація мотоциклетного спорту Франції повністю підтримує Міжнародний день прав жінок, відзначаючи всіх тих, хто захоплюється мотоциклетними гонками та робить внесок у їхній розвиток.

З представництвом, яке досягає майже 7% від загальної кількості ліцензіатів у 2023 році, мотоспорт повністю пов’язаний з жінками. Отже, на спортивному фронті все більше жінок беруть участь у перегонах чи змагаються проти чоловіків у змішаних чемпіонатах.

Подвійна чемпіонка світу зі швидкісного візка Еммануель Клеман - жінка, в молода Алісія Сойєр - нещодавно була коронована на другому етапі Кубка світу з тріалу серед жінок. Тож, мотоциклізм - це простір, де талант і пристрасть не мають статі, і де кожна людина досягає своєї мрії!

День розмальовки

Розмальовка - корисна і цікава розвага не тільки для дітей, а й для дорослих, як терапевтична техніка і прекрасний спосіб релаксації.
Розмальовка - корисна і цікава розвага не тільки для дітей, а й для дорослих, як терапевтична техніка і прекрасний спосіб релаксації.

Вперше розмальовки з’явились в США у 1880 році. В 1907 році була опублікована перша книжка з коміксами для розфарбування. Пік популярності розмальовок прийшовся на 60-ті роки.

Завдяки розмальовкам діти розвивають дрібну моторику, уважність, посидючість та охайність. Також розмальовки допомагають дітлахам засвоювати кольори, вчитись штрихувати в одному напрямку, не виходячи при цьому за контури.

Малеча може самостійно обирати, з якого елементу починати, підбирати необхідні кольори. Одним словом, це не просто забавка, а гарний спосіб розвинути дитиную. Купіть в цей день своїм дітлахам нові розмальовки з їхніми улюбленими героями!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube