Цього дня народилися актори Дмитро Лаленков та Євген Янович, співаки Михайло Крупін та YAKTAK
Сьогодні, 4 травня, православна церква України відзначає день святих жінок мироносиць. В цей день святкують іменини Антона, Івана, Яна, Кирила, Клима, Леонтія, Микиту, Миколу, Марію. До кінця року залишається 241 день. А віряни уважно стежать за погодою: вранці немає роси на траві - погода скоро зміниться.
День жінок мироносиць або Тиждень святих жінок мироносиць - перехідне свято у православному календарі, що відзначається у другу неділю після Великодня. У цей день згадують Жінок-мироносиць, а також Йосипа Ариматейського і таємного учня Ісуса Христа - Никодима.
Жінки-мироносиці - це жінки, які в ніч Воскресіння Ісуса Христа прийшли до Гробу Господнього, щоб за звичаєм намастити його тіло ароматними маслами. У святому письмі згадується сім жінок: Марія Магдалина, Іоанна, Сусанна, Марія Клеопова, Саломія, Марфа і Марія - сестри Лазарь, хоча, можливо, що їх було більше.
У православній вірі жінок-мироносиць шанують у зв'язку з Воскресінням Господнім тому що вони, не боячись гоніння, першими прийшли до Гробу Господнього, побачили ангела і першими повідомили світу, що Ісус Воскрес.
В культурі східних слов'ян вважається жіночим святом. У деяких місцях у цей день проводився обряд кумування. У цей день жінки йдуть до церкви. Жінки в день жон-мироносиць вважались іменинницями, тому чоловіки їх вітали і намагалися порадувати подарунками.
Всесвітній день сміху - це міжнародне свято, яке відзначається в першу неділю травня. Ідея святкування була запропонована в 1998 році доктором Мадані Катаром, засновником руху "Йога сміху". Цей рух започаткував не тільки святкування, а й спеціальні практики для здоров'я через сміх.
Перший Всесвітній день сміху відзначили в 2000 році в Данії, коли понад десять тисяч людей зібралися на Ратушній площі в Копенгагені, щоб разом сміятися. Це був момент справжнього єднання, де сміх став символом радості і здоров'я.
Науково доведено, що сміх має заразливий ефект. Близько 10% сміху викликаються жартами, а решта - емоціями, позитивним настроєм і атмосферою навколо. Виявляється, що ми сміємося не тільки через жарти, а й тому, що сміх може бути соціальним сигналом для з'єднання з іншими.
Маленький акт дарування приносить багато несподіваної радості. Знайдіть час для акта давання: зробіть пожертву, обійміть, просто дайте щось комусь. Позначте один день у своєму календарі щомісяця, щоб зробити його днем благодійності.
Нагодуйте безхатьків чи вуличних тварин, поставте для них чисту воду. А ще - зробіть донат на потреби Збройних сил України, які стоять на сторожі нашої безпеки, оберігаючи наші з вами життя! Будьте щедрими не тільки цього дня! 4 травня нагадує нам, що робити донати потрібно частіше, а не тільки в окремі чи спеціально відведені для цього дні.
В умовах повномасштабного вторгнення Росії до України пожежники щодня реагують на виклики варварських атак окупантів швидко й ефективно, часто ризикуючи власним життям заради безпеки співгромадян. Результати їхніх зусиль - порятунок незліченної кількості людських життів і збереження матеріальних цінностей, які потенційно могли б бути знищені російськими ворожими ракетами та дронами.
Міжнародний день пожежниів вперше організували 4 травня 1999 року. Це сталося після того, як по електронній пошті по всьому світу було розіслано послання у зв’язку з загибеллю п’ятьох пожежників в Австралії. Ця дата й раніше була традиційним днем пожежників в багатьох європейських країнах.
В цю дату пропонується згадати тих пожежників, які загинули, виконуючи свою роботу під час несення служби. Вони присвятили своє життя захисту всіх нас. Хвала і честь всім україським пожежникам, шана загиблим Героям, Слава Україні!
Це свято щороку об’єднує мільйони шанувальників культової космічної саги, яка змінила історію кіно. І ось пару цікавих фактів про улюбену багатьма кіносагу "Зоряні війни".
Роль Хана Соло могла дістатися комусь зовсім іншому. Серед кандидатів були Аль Пачіно, Джек Ніколсон, Крістофер Уокен і навіть Берт Рейнольдс. Проте Гаррісон Форд настільки переконливо перевтілився у зухвалого контрабандиста, що режисер не міг обрати когось іншого.
А під час розробки сюжету "Повернення джедая" розглядався сюжетний поворот, де Люк після перемоги над Дартом Вейдером знімає його шолом і сам одягає його, проголошуючи: "Тепер я Вейдер". У цій версії Люк мав перейти на темний бік Сили, однак сценарій вирішили залишити більш оптимістичним!