Яке сьогодні, 26 квітня, свято: День допомоги коням і Всесвітній день пілота

Цього дня народилися американськи актори Ченніг Тейтум та Джанкарло Еспозіто

Календар, свято, цей день в історії, дата, 26 квітня
А ще в цю дату - День пам'яті аварії на ЧАЕС і День вилазок у паралельні світи

Сьогодні, 26 квітня, православна церква України відзначає день священномученика Василія, єпископа Амасійського. В цей день святкують іменини Василь, Іван, Нестор, Микола, Петро, Степан. До кінця року залишається 249 днів. А віряни уважно стежать за погодою: з'явилися перші гриби - до дощового травня.

26 квітня - яке сьогодні церковне свято

День священномученика Василія, єпископа Амасійського

Священномученик Василій, єпископ Амасійський, жив на початку IV століття в Понтійському місті Амасії.
Священномученик Василій, єпископ Амасійський, жив на початку IV століття в Понтійському місті Амасії.

У той час Східною частиною Римської імперії правив Ликіній, який підписав "Указ про віротерпимість" 313 року, що дозволяв вільне сповідання християнства. Насправді ж, імператор в душі ненавидів християн і продовжував їх переслідувати.

Ликіній зажадав від правителя Амасії вислати до нього святителя Василія. На суді святитель Василій рішуче відкинув пропозицію імператора стати верховним жерцем і був засуджений до смерті. 

Коли мученик був обезголовлений, воїни кинули тіло і голову святителя в море. Проте християни виловили його тіло.Голова приросла до нього, і тільки шрам на шиї вказував на слід меча. Мощі святителя Василія були перевезені в Амасію і покладені в храмі, збудованому ним.

26 квітня - яке сьогодні свято в Україні

День пам'яті аварії на ЧАЕС

26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії.
26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії.

26 квітня 1986 року, - планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через кілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, це викинуло в атмосферу близько 520 небезпечних радіонуклідів.

Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні території СРСР. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8,4 мільйонів українців, білорусів та росіян, що перевищує чисельність населення, скажімо, Австрії.

26 квітня - яке сьогодні свято в усьому світі

День вилазок у паралельні світи

Ідея множинних всесвітів бере свій початок у давньогрецькій філософії!
Ідея множинних всесвітів бере свій початок у давньогрецькій філософії!

Мультивсесвіт - це гіпотетична сукупність усіх можливих всесвітів. Припускається, що вони містять усе, що існує: простір, час, матерію, енергію, інформацію, а також фізичні закони, які їх описують. Різні всесвіти всередині цієї гігантської системи називають паралельними світи, альтернативними реальностями або іншими вимірами.

Термін "мультивсесвіт" вперше використав філософ Вільям Джеймс у 1895 році. А квантова механіка передбачає існування паралельних світів, де кожен можливий вибір створює нову реальність.

Крім  того, теорія інфляції припускає, що після Великого вибуху Всесвіт розширювався настільки швидко, що могли утворитися окремі "бульбашкові" всесвіти. Ця концепція стала популярною завдяки науковій фантастиці та коміксам, зокрема всесвіту Marvel.

Всесвітній день пілота

Пілоти виконують життєво важливу роль у забезпеченні авіаційної безпеки.
Пілоти виконують життєво важливу роль у забезпеченні авіаційної безпеки.

Першою людиною, яка полетіла в небі, був Жан Рибо, який здійснив свій політ на французькому аеростаті в 1783 році. Це був перший політ людини на повітряному судні, який став початком великої авіаційної ери. Перший пілотський політ в історії авіації здійснили брати Орвілл і Уілбур Райт в 1903 році на літаку Flyer.

Сьогодні пілоти літають на величезних відстанях. Наприклад, перельоти між Нью-Йорком і Сінгапуром займають понад 18 годин. Найбільш тривалий безперервний комерційний рейс тривав понад 19 годин, а найвищий політ комерційного літака становить понад 43 км, коли літак досяг межі космосу.

День допомоги коням

Коні пам’ятають обличчя - ці тварини можуть впізнавати людей та інших коней після довгих років розлуки.
Коні пам’ятають обличчя - ці тварини можуть впізнавати людей та інших коней після довгих років розлуки.

Коні - соціальні тварини, вони звикли до спілкування та взаємодії з людьми, також вони потребують регулярної фізичної активності. Коні використовують хвіст для спілкування. Він може бути піднятий або опущений, що сигналізує про настрій тварини: спокійний чи знервований.

Середня швидкість коня під час галопу становить 40-48 км/год, а деякі породи можуть розвивати швидкість до 70 км/год. Коні можуть чути звуки на відстані до 4 км, а їхні вуха здатні вловлювати звуки з різних напрямків. Коні мають відмінний зір у темряві. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube