Цього дня народилися американський кіноактор Двейн Джонсон та англійський футболіст Девід Бекхем
Сьогодні, 2 травня, православна церква України відзначає день святого Афанасія Великого, єпсикопа Олександрійського. В цей день святкують іменини Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Михайло, Роман, Зоя. До кінця року залишається 243 дні. А віряни уважно стежать за погодою: соловей співає вночі - погода буде сонячною.
З самого дитинства Афанасій був ревним християнином, і вже в юному віці святий патріарх Олександрійський Олександр взяв його до церковного кліру. Будучи ще в юному віці святий Афанасій захищав Православну віру від найвідомішої на той час єресі аріан. Після смерті патріарха Олександра, Афанасій був обраний на єпископську кафедру Олександрії у віці 28 років.
Маючи такий поважний сан святий розгорнув ще більшу боротьбу з єрессю. Життя святого було сповнене постійних гонінь, скорбот та поневірянь. Більше ніж 47 років святитель Афанасій керував Церквою. Був момент, коли він залишався єдиним православним єпископом, інші ж єпископи впадали в єресь. Помер великий святитель 387 року, залишивши після себе багато творів на захист віри. Труди святого Афанасія радив читати навіть Святий Іоанн Златоуст.
Дату було встановлено у 2011 році завдяки ініціативам батьківських асоціацій та неурядових організацій. Вона покликана привернути увагу до проблеми насильства в школах, поширити знання про методи його запобігання та створити чіткі протоколи дій для вчителів, батьків і учнів у випадках булінгу.
Цей день став важливим кроком у боротьбі за безпеку дітей у навчальних закладах і стимулює суспільство до зміцнення заходів захисту і підтримки тих, хто постраждав від цькування.
Цікаво, що сам термін "скрапбукінг" походить від англійського слова scrap - відрізок і означає техніку оформлення альбомів з використанням вирізок, фотографій та різноманітних декоративних елементів.
Скрапбукінг дозволяє поєднувати різні стилі і техніки: від використання тканини і кружев до малюнків та вирізок з журналів. Унікальність кожного альбому полягає в тому, що він відображає характер і стиль його творця.
Сьогодні скрапбукінг - це не лише спосіб зберігати спогади, але й форма мистецтва, де кожен елемент має значення. Люди оформляють не просто фотографії, а й цілу історію своїх життів, передаючи емоції через кольори, текстури та деталі.
Колір м’яса у тунця не блідий, як у всіх риб, а яскраво-червоний, як у яловичини. Цим незвичайним забарвленням тунець зобов’язаний міоглобіну. Він і забарвлює м’якоть тунця в червоний колір. Оскільки тунець рухається багато і швидко, то і міоглобіну виробляється в його організмі в рази більше, ніж у інших риб.
В тунці дуже багато корисних речовин, наприклад, найбільша кількість білка - до 22-26%. Крім цього, риба багата вітамінами, макро- і мікроелементами.
В тунці характерна підвищена присутність фолієвої кислоти, поліненасичених жирних кислот омега-3 і омега-6. Тунець вважається одним з кращих натуральних джерел фосфору, кальцію і вітаміну D. Енергетична цінність на 100 гр натурального тунця 110-140 ккал.
Це свято нагадує нам, що саме у перші роки життя формується фундамент, на якому розвиватиметься майбутнє дитини. І кожен з нас може зробити свій внесок у це важливе завдання, підтримуючи батьків і допомагаючи створювати найбільш сприятливі умови для розвитку нових поколінь.
Так, спілкування та взаємодія з батьками і близькими людьми безпосередньо впливають на інтелектуальні та соціальні здібності. Вивчення мов, музики або навіть просто багаторазові повторення звуків у перші роки життя дитини значно покращують мовні навички в майбутньому.