Цього дня народилися ірландсько-німецький актор Майкл Фассбендер та український актор Олексій Нагрудний
Сьогодні, 2 квітня, православна церква України вшановує пам'ять преподобного Тита Чудотворця. В цей день святкують іменини Іван, Клавдія, Марія, Василь, Віктор, Герман, Максим, Мирон, Микита, Олександра, Світлана, Уляна. До кінця року залишається 273 дні. А віряни уважно стежать за погодою: якщо хмари сині й густі - буде тепло, але волого.
Народившись у IX столітті у Студійському монастирі біля Константинополя, преподобний Тит з молодих років віддавав перевагу духовному розвитку та постам.
Під час періоду іконоборства в VIII-IX століттях Тит мужньо відстоював православне шанування ікон. Незважаючи на переслідування, він продовжував служити й залишався перед образами віри.
Преподобний Тит славився своїми чудотворними вчинками, якими Бог наділив його за доброчесне життя. Він зцілював хворих, відновлював здоров’я і віру зневіреним.
Усередині професії існує кілька напрямків кінологів, що займаються дресурою службових, мисливських і декоративних собак.
Кінолог - це людина, яка навчає собак різних навичок, від виконання простих команд до пошуку наркотичних речовин. До фахівців із дресури звертаються не тільки військові або поліція, а й цивільні люди - особливо, якщо купують пса складної породи.
Кожен фахівець-кінолог володіє вузькою експертизою. Серед працівників цієї галузі ви можете зустріти дресирувальників, експертів-кінологів, інструкторів, хендлерів (тих, хто займається собаками для виставок) і навіть грумерів - собачих перукарів.
Вперше цей день офіційно запровадили у 2017 році, коли стало очевидним, що дезінформація, особливо в соціальних мережах, має серйозний вплив на суспільство і політику в ньому.
Цікаві факти - про факти або історія fact-checking: перші перевірки фактів з'явилися в американській журналістиці ще у 1920-х роках. Сучасні ж дослідження показали, що фейкові новини мають більшу ймовірність поширення у соцмережах.
Більше ніж 60% людей у світі не перевіряють інформацію перед тим, як поділитися нею. Це ще раз підтверджує важливість активної перевірки фактів, адже навіть люди з добрими намірами можуть розповсюджувати фальшивку.
Будьте уважними та обережними, перш ніж брати на віру будь-яку інформацію. Обов'язково шукайте її першоджерело, й будьте обізнаними!
Французький теолог Жан Кальвін ще у XVI столітті писав, що примирення - це мир між людством і Богом, який виникає внаслідок спокути. Це також можливість для кожного з нас знайти мир не лише з іншими, а й із самим собою.
Сьогодні, в епоху цифрових технологій, примирення може бути таким простим, як відправлення вибачень через SMS чи соціальні мережі. Проте важливо пам'ятати, що справжнє примирення вимагає не лише слів, а й щирих вчинків.
Зробіть крок на зустріч рідним, близьким чи друзям, з якими з будь-якої причини посварилися й давно не спілкувалися. Помиріться з ними - прощення й примирення того варті, тим більше незадовго до Святої Паски!
Цікаво, що свою першу книгу "Гаррі Поттер і філософський камінь" Джоан Роулінг закінчила в 1995 році. Літературний агент, який погодився її представляти, посилав рукопис у 12 видавництв, але всюди її відхилили.
Тільки через рік рукопис прийняло маленьке лондонське видавництво Bloomsbury. Втім, його головний редактор навіть після схвалення книги був упевнений, що Роулінг не заробить багато на дитячих книгах, і радив ій знайти постійну роботу.
Сьогодні Джоан Роулінг - найпродаваніша із сучасних авторів Великої Британії, з обсягом продажів понад 238 млн фунтів стерлінгів. Ось наскільки важливими та затребуваними є гарні дитячі книжки, які формують в дітей та дорослих правильні уявлення про світ, і протистоянні зла й добра у ньому!
Аутизм або розлади аутистичного спектру - це стан, що характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії й спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.
Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, в більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя. Проте надалі зберігаються й у дорослому віці.
Таких дітей та людей ще називають "людьми дощу" - через гру аннглійських слів у культовому фільмі Баррі Левінсона "Людина дощу" з Дастіном Гоффманом і Томом Крузом.
За оцінками ВООЗ, 1 дитина із 160 має будь-який із розладів аутистичного спектру. Загалом у світі таких осіб нараховується 2 мільйони 400 тисяч.
В Україні з 2008 по 2013 рік за даними МОЗ України захворюваність на розлади зі спектру аутизму зросла в 3,8 разів з 2,4 до 9,1 на 100 тисяч дитячого населення.