Тепер офіційно: угода між Україною та США про корисні копалини вже на сайті Кабміну

На 12 сторінках викладені основні політичні домовленості між країнами

Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент Фото: ФБ Юлії Свириденко
Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент Фото: ФБ Юлії Свириденко

Кабмін України опублікував текст угоди про надра, підписаної зі США у Вашингтоні 30 квітня. Документ представлено українською та англійською мовами. Про це йдеться на сайті уряду. 

На 12 сторінках документу викладені основні політичні домовленості між країнами. Зокрема: 

  • Україна має суверенітет над своїми природними ресурсами, розташованими на її території;
  • угода не завдає шкоди правилам в Україні, що регулюють систему власності на майно, включаючи правила, пов’язані з державною власністю та приватизацією.
  • угода не має конфліктувати із зобов’язаннями України щодо набуття членства в Європейському Союзі або угодами з міжнародними фінансовими установами чи іншими офіційними кредиторами.
  • Уряди домовилися про створення спільного інвестиційного фонду відбудови. Україна інвестує туди доходи від продажу ліцензій та рентні платежі від видобутку корисних копалин. 

В угоді також є згадка про військову допомогу від США: «Якщо [уряд США] надаватиме Уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі (включаючи передачу систем озброєнь, боєприпасів, технологій або навчання), капітальний внесок США вважатиметься збільшеним на оцінювальну вартість такої військової допомоги».

Серед активів, які входять до переліку природних ресурсів: ділянки, запаси та родовища на території України алюмінію, сурми, миш’яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу (включно зі скрапленим природним газом). 

Як працюватиме Фонд відбудови:

  • Угода зосереджується на майбутній, а не минулій військовій допомозі США.
  • Україна спрямовує до Фонду 50% майбутніх доходів від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки (у сфері критичної сировини, нафти й газу). Доходи від уже чинних проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до Фонду.
  • Кошти Фонду інвестуються виключно в Україну — у видобувні проєкти або відбудову інфраструктури.
  • Перші 10 років прибутки не розподіляються, а повністю реінвестуються в українську економіку. Потім — можуть бути розподілені між партнерами.
  • Управління Фондом здійснюється на паритетних засадах між Україною та США.
  • США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології в українську економіку. Фонд підтримується урядом США через агентство DFC, яке допомагатиме залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах, що підтримують боротьбу України проти ворога. Передача технологій — важлива складова Угоди, адже Україні потрібні не лише інвестиції, але й інновації.
  • Угода надає податкові гарантії. Доходи і внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні.

Угода між США та Україною про корисні копалини

30 квітня Україна і Сполучені Штати Америки підписали угоду про корисні копалини. Цим кроком Київ прагнув закріпити підтримку президента Дональда Трампа в переговорах про припинення вогню з Росією, повідомляє Bloomberg.

Пізніше це підтвердила міністерка економіки України Юлія Свириденко. Також підтвердження є і з боку Мінфіну США.

Як пише Європейська правда, угода між США та Україною охоплює 57 видів корисних копалин і стосується виключно нових родовищ, на які Україна видаватиме ліцензії після набуття чинності договором. У межах домовленостей Сполучені Штати також нададуть нові постачання зброї для ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube