Міністерка наголосила, що Україна отримала нові можливості для розвитку, яких могло б не бути без підписання угоди про надра та без залученості американських партнерів
Угода між Україною та США про копалини закріплює важливі для нашої країни пункти. Тепер держава отримає нові можливості для розвитку. Водночас вона буде вигідною як для нас, так і для американців.
Про це заявила перша віцепрем’єр-міністерка України, міністерка економіки України Юлія Свириденко в ефірі телемарафону. Вона наголосила, що тепер зможемо залучати іноземні інвестиції.
"Ми можемо залучати інвестиції в українську економіку, ми отримаємо інвесторів, ми отримаємо канали збуту продукції. В Україні можуть з’явитися нові потужності з видобутку копалин, нові заводи, які могли б і не бути без цієї угоди та без залученості наших американських партнерів. І безперечно, це продовження нашого стратегічного партнерства з США на фоні триваючої російської агресії", - наголосила політик.
За її словами, посадовці та міністри забезпечили те, щоб документ був "збалансованим та вигідним для обох держав" з дотриманням критичних для нас пунктів. Серед них - збереження власності та повного контролю України над її природними ресурсами.
"Саме українська держава визначає, де і що видобувати. І надра залишаться в українській власності. Це закріплено угодою. Друге, це, звичайно, що наша національна власність захищена. Угода не передбачає змін процесу приватизації, змін в управлінні державними компаніями. Дуже важливо, що угода не має жодних боргів, а також не містить згадок про боргові зобов’язання перед США", - пояснила Свириденко.
Угода дозволить обом державам збільшити свій економічний потенціал завдяки рівномірній співпраці та залученню іноземних інвестицій. За її словами, документ не змінює наш євроінтеграційний напрямок і курс, та відповідає Конституції.
Документ, серед іншого, передбачає, що створений фонд буде наповнюватися виключно з нових ліцензій, а внесок нашої держави становитиме 50% від нових ліцензій на проєкти у сфері критичних матеріалів. Зокрема, йдеться про нафту та газ, які будуть надходити до бюджету після створення фонду.
Своєю чергою, доходи від раніше розпочатих проєктів або запланованих у бюджеті надходжень до фонду не включатимуться. Ще один важливий пункт угоди - закріплений напрямок двох держав на подальшу стратегічну співпрацю.
Україна та Сполучені Штати підписали договір про економічну співпрацю, який передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, а також створення фонду для інвестицій у відновлення країни.
Перед укладенням угоди сторони підписали меморандум про взаєморозуміння, який став першим етапом у формуванні партнерства. Згідно з текстом документа, співпраця охоплює 57 видів мінеральної сировини, серед яких - стратегічно важливі та критичні для обох економік. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, механізм роботи фонду базується на принципі 50/50 - як у фінансуванні, так і в прийнятті рішень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.