Яке сьогодні, 1 травня, свято: Міжнародний день праці, соняшника та носорога

Цього дня народилися український співак Василь Зінкевич та хорватський футболіст, гравець донецького Шахтаря Даріо Срна

Календар, свято, цей день в історії, дата, 1 травня
А ще в цю дату - День чистокровних собак і Всесвітній день паролів

Сьогодні, 1 травня, православна церква України відзначає день пророка Єремії та священномученика Макарія, митрополита Київського і всієї Руси. В цей день святкують іменини Єремія, Юхим, Гнат, Макар, Ніна, Тамара. До кінця року залишається 244 дні. А віряни уважно стежать за погодою: сонячна, тепла погода - до погожого серпня.

1 травня - яке сьогодні церковне свято

День священномученика Макарія, митрополита Київського і всієї Руси

Священномученик Макарій, митрополит Київський і всієї Руси жив у XV столітті.
Священномученик Макарій, митрополит Київський і всієї Руси жив у XV столітті.

Де народився майбутній святитель, маємо досить скупі відомості. Батьки його виховали у православній вірі. В юнацькі роки він прийняв чернечий постриг і проходив послух у київських монастирях, а потім переїхав до Вільнюса.

Митрополит Макарій був ніби опікуном княгині Олени і захисником православ’я на Литовській землі. Проживаючи у Вільно, він постійно турбувався, що його паства залишається в Києві без митрополита.

Митрополит Макарій з усією ревністю намагався запровадити у митрополії порядок. Інколи навіть зустрічав опір з боку духовенства. Але недовго довелося керувати Київською церквою митрополиту Макарію. Йому судилося стати жертвою набігів перекопських татар.

У пасхальні дні 1497 року митрополит Макарій поспішив відвідати свою київську паству. Під час подорожі 1 травня 1497 року безбожні перекопські татари вбили митрополита Київського і всієї Руси Макарія. Трагічна загибель Макарія має всі ознаки замовного політичного вбивства. Канонізація митрополита відбулася незабаром. 

1 травня - яке сьогодні свято в усьому світі

Всесвітній день паролів

Найпоширеніший пароль у світі - 123456!
Найпоширеніший пароль у світі - 123456!

Сучасні дослідження показують, що молодь, на жаль, не надто замислюється над безпекою своїх паролів. За даними опитувань, 30% підлітків діляться своїми паролями з іншими людьми. Ще гірша ситуація з організаціями: 40% зберігають паролі у Word або електронних таблицях.

Більше того, 66% людей використовують лише один або два паролі для всіх своїх облікових записів. І ось що ще цікаво: люди в три рази частіше використовують імена своїх вихованців, ніж членів родини, як паролі.

Збереження паролів у веб-браузері також не можна назвати безпечним варіантом. Статистика говорять сама за себе: 20 найпоширеніших паролів складають 10,3% від усіх використовуваних паролів. Це означає, що більшість із нас ризикує своїми даними щодня.

Міжнародний день соняшника

Міжнародний день соняшника - це свято, яке вигадав британський фотограф і садівник Річард Рейнольдс 1 травня 2010 року.
Міжнародний день соняшника - це свято, яке вигадав британський фотограф і садівник Річард Рейнольдс 1 травня 2010 року.

Чоловік був певен, соняшник приносить радість, а тому ці квіти мають неодмінно прикрашати міські клумби. Свято впевнено стартувало в Європі, швидко розповсюдилося по світу, прийшло і в Україну.

Соняшник також виступає символом гармонії між містами, що стрімко розвиваються, та природою. Існує традиція - висаджувати в цей день ці сонячні квіти. Крім того, соняшник є символом України, тож всіх українців - зі святом!

День захисту носорога

На планеті залишилося від 58 до 68 яванських носорогів.
На планеті залишилося від 58 до 68 яванських носорогів.

Цей підвид був оголошений на межі зникнення ще у 2011 році. Сьогодні кількість суматранських носорогів не перевищує 80 особин. Також під загрозою зникнення знаходиться чорний носоріг.

Проблема африканських носорогів, зокрема катастрофічна ситуація з чорними носорогами в Зімбабве, стала загальновідомою вже на початку 1990-х років. Тоді багато людей почали серйозно хвилюватися за їхнє майбутнє.

Отже, Світовий фонд дикої природи оголосив 22 вересня Всесвітнім днем захисту носорогів. Цей день став не лише нагадуванням про критичну ситуацію, а й закликом до дій, щоб зберегти цих величних тварин для майбутніх поколінь.

Міжнародний день праці

У багатьох країнах світу - це важливий день, що присвячений простим робітникам та їхнім досягненням.
У багатьох країнах світу - це важливий день, що присвячений простим робітникам та їхнім досягненням.

Цей день зазвичай пов'язують з Днем богині Маї, яка в давній міфології вважалася покровителькою землі та родючості. У багатьох країнах західного світу початок травня святкували зі співами, танцями та приготуванням смаколиків, ознаменовуючи таким чином прихід весни та період розквіту природи.

Ці святкування, які мали поглиблене символічне значення, відображали радість та відновлення життєвих сил. З впливом релігії такі святкування частково набули іншого значення. У багатьох випадках вони були інтерпретовані до нових релігійних контекстів, але деякі елементи традиційних святкувань залишилися і до сьогоднішнього дня.

День чистокровних собак

Багато часто плутають визначення чистопородних собак і чистокровних собак, але сьогодні якраз випала нагода в цьому розібратися!
Багато часто плутають визначення чистопородних собак і чистокровних собак, але сьогодні якраз випала нагода в цьому розібратися!

Чистопородні можна вважати тварин, які є четвертим поколінням від спарювання собак однаковою породи. Щоб собака отримала статус чистокровної, умови більш суворі. Тут не менше 10 поколінь собак повинні належати одній і тій же породі.

Вчені відзначають, що чим більше поколінь собак належать одній породі, тим собаки нового покоління все більше схожі один на одного. Це є позитивною якістю, оскільки спадкові ознаки стають набагато краще. Якщо чистокровні тварина однієї породи схрестити з твариною іншої породи, то в більшості випадків гени чистопорідної собаки будуть домінуючими і потомство буде схоже на чистопородного предка.

Слід зазначити, що і поняття чистокровності і поняття чистопородності досить умовні. Багато вчених розходяться в думках через скільки поколінь предків можна вважати собаку чистопорідної або чистокровної. В українській практиці в даний момент собака може називатися чистопорідної, якщо в схрещуванні брали участь не менше чотирьох поколінь тварин однієї і тієї ж породи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube