Попри те, що долар США та євро залишатимуться основними резервними активами у світі, центральні банки можуть збільшити частку південнокорейської вони, сінгапурського долару та китайського юаня
Валюти Південної Кореї, Сінгапуру та Китаю мають високі шанси виграти від тенденції центральних банків до диверсифікації своїх валютних резервів та зменшення частки долара США. Такий прогноз озвучили стратеги Goldman Sachs, повідомляє Bloomberg 30 квітня.
Аналітики банку вважають, що попри те, що долар США та євро залишатимуться основними резервними активами у світі, центральні банки можуть збільшити частку нетрадиційних валют у своїх портфелях на тлі послаблення домінуючої ролі долара. Експерти Goldman Sachs виділили південнокорейську вону, сінгапурський долар та китайський юань як головних азійських претендентів на вигоду від цього зсуву.
Очікується, що попит на вону зросте у зв’язку з майбутнім включенням Південної Кореї до індексу державних облігацій FTSE World Government Bond Index наступного року. Сінгапур, завдяки своєму найвищому кредитному рейтингу AAA, ймовірно, вже приваблює інвестиції центральних банків. А потужні торговельні зв’язки Китаю зі світовою економікою роблять юань «природним кандидатом» для потенційного перерозподілу резервів.
«Ми вважаємо, що диверсифікація з відходом від долара має зберегтися, оскільки ця тенденція міцно вкоренилася за останнє десятиліття», — підкреслили стратеги Goldman Sachs, серед яких Денні Суванапруті та Ріна Джіо.
Долар сша залишається ключовою світовою валютою, яка використовується для зберігання більшості резервів центральних банків та для розрахунків за ключові товари, такі як нафта. Проте центральні банки активно розглядають альтернативи долару через зростаюче занепокоєння щодо невизначеності економічної політики США.
Нещодавні торги на валютному ринку, щоденний обіг якого становить 7,5 трильйона доларів, свідчать про зниження попиту на долар. Індекс долара Bloomberg впав більш ніж на 7% з лютневого піку, що вказує на послаблення позицій США.
Стратеги Goldman Sachs також зазначають, що долар залишається переоціненим приблизно на 17%. Це посилює занепокоєння інвесторів на тлі різкого зростання невизначеності економічної політики США, рівень якої є найвищим з початку пандемії у 2020 році.
Goldman Sachs підняв прогноз ціни на золото до $3700 за унцію на кінець 2025 року, посилаючись на напруженість між США та Китаєм і зростаючі економічні ризики.
«Якщо рецесія відбудеться, приплив грошей з ETF може ще більше прискоритися і підняти ціни на золото до $3880 за тройську унцію до кінця року», — зазначають у Goldman Sachs. Попит центральних банків виявився вищим за очікування, а біржові фонди (ETF) залучають більше капіталу через побоювання економічного спаду — це вже третє підвищення прогнозу за рік.
Компанія додає: «Тим не менш, якщо зростання виявиться несподіваним на тлі зниження політичної невизначеності, потоки ETF, швидше за все, повернуться до наших прогнозів, заснованих на ставках, і ціни на кінець року наблизяться до $3550 за тонну». Однак у разі катастрофічного сценарію, за даними Investing.com, ціна може злетіти до $4500 за унцію.
Goldman Sachs — одна з найбільших інвестиційних компаній у США та світі. Заснована в 1869 зі штаб-квартирою на Мангеттені в Нью-Йорку. Goldman Sachs є фінансовим консультантом багатьох важливих компаній, урядів країн та багатих сімейств. Він є головним оператором американського казначейства, здійснює для своїх клієнтів придбання, продаж, поглинання компаній, консультації, підписання дозволів на інвестування, торгівлю цінними паперами, приватні інвестиційні угоди, управління активами, тощо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.