В Україну прийдуть інвестиції без боргів і з доступом до надр – Зеленський розповів про деталі надрової угоди з США

Підписана між Україною та США економічна угода відкриває шлях до масштабного залучення інвестицій, створення Фонду відновлення й модернізації економіки

Володимир Зеленський
Президент Зеленський заявив, що документ вже готовий до ратифікації і подякував Трампу. Фото: ОП

Україна та Сполучені Штати Америки уклали угоду про економічне партнерство, яка передбачає створення інвестиційного Фонду відновлення, модернізацію української економіки та юридичних практик. За словами глави держави Володимира Зеленського, угода вже підписана. Також вона буде найближчим часом направлена на ратифікацію до Верховної Ради.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 1 травня, на 1163-й день повномасштабної війни з Росією.

"Ми зацікавлені в тому, щоб не було з угодою жодних затягувань", - наголосив Зеленський.

Він відзначив ефективну роботу української урядової команди, зокрема першої віцепрем’єрки Юлії Свириденко, Міністерства економіки, фінансів і юстиції. Президент підкреслив, що зміст угоди істотно змінився в процесі підготовки:

"Тепер це дійсно рівноправна угода, яка створює можливість для інвестицій в Україну - доволі вагомих, - а окрім того, ще й для суттєвої модернізації виробництв в Україні та, що не менш важливо, модернізації юридичних практик у нашій державі".

Фонд відновлення та доступ до надр

Згідно з оприлюдненою інформацією, документ передбачає створення спеціального Фонду відновлення, який інвестуватиме в Україну без створення боргових зобов’язань.

"В угоді немає боргу і створюється Фонд - Фонд відновлення, який буде інвестувати в Україну і заробляти саме тут", – зазначив Зеленський.

Окремий акцент зроблено на сфері надрокористування: угода відкриває доступ американським інвесторам до видобутку стратегічних корисних копалин в Україні. За словами речниці Білого дому Керолайн Левітт, це партнерство свідчить про реальну підтримку України в її прагненні до стабільного миру:

"Підписана угода про корисні копалини між Україною та Сполученими Штатами свідчить про те, наскільки Дональд Трамп зацікавлений у забезпеченні тривалого миру. США забезпечать Україні вільне, мирне та суверенне майбутнє", – заявила Левітт.

Президент Зеленський також згадав, що питання економічного партнерства з Трампом обговорювалося під час їхньої зустрічі у Ватикані:

"Фактично зараз ми маємо перший результат ватиканської зустрічі, який робить її дійсно історичною. Дуже чекаємо й на інші результати нашої розмови", – сказав президент.

Нервова реакція Кремля

На тлі підписання українсько-американської угоди Москва відреагувала в типовому стилі: в МЗС РФ заявили, що Росія "ніколи не допустить" відновлення України у міжнародно визнаних кордонах 1991 року. У заяві йшлося про "людожерські наміри" Заходу та Києва – риторика, яка вкотре демонструє відсутність готовності Кремля до реального миру.

Такі заяви виглядають реакцією на зміцнення позицій України на міжнародній арені, зокрема в економічному вимірі. Очевидно, що перспектива стратегічного партнерства України зі США викликає у Москви істерику та відвертий страх втратити залишки впливу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube