Яке сьогодні, 18 вересня, свято - Всесвітній день бамбуку та пам'яті загиблих мотоциклістів

В цей день народилися відомий режисер Роман Полянський, американськи актори Джеймс Марсден та Крістіан Слейтер - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на понеділок, 18 вересня

колаж
Тиждень приручення тварин, яких складніше приручити та Міжнародний день читання електронних книг

У понеділок, 18 вересня, православна церква відзначає день пам'яті ікони Молченської Божої Матері, а також вшановує преподобного Євменія та мученицю АріаднуІменини сьогодні святкують Олексій, Аріадна, Аркадій, Борис, Веніамін, Володимир, Іван, Іларіон, Ірина, Костянтин, Михайло, Петро, Сергій та Софія.

18 вересня - яке сьогодні церковне свято

Ікона Божої Матері "Молченська"
Ікона Божої Матері "Молченська"

18 вересня православна церква відзначає день пам'яті ікони Молченської Божої Матері. Існує дві чудотворні ікони під назвою Молченська. Одна з них знаходиться в Софронієво-Молченській Богородично-Різдвяній печерній чоловічій пустелі, інша - в Молченському Різдва Богородиці жіночому монастирі. Обидва монастирі розташовуються в Путивлі Конотопської єпархії, Україна. Яка з них є істинною Молченською іконою питання спірне.

Ікона з'явилася в 1405 році 18 вересня на болоті Молче недалеко від Путівля. За переказами, ікона з'явилася на місці, де колись оселилися два ченці, які принесли з собою образ Пресвятої Богородиці. Після смерті ченців поховали в печері, де рідко ступала нога людини. В 1405 році один з бортників збирав дикий мед, бродив по лісі і підійшов до місця поховання ченців. Раптом його осяяло сяйво, а на гілках липового дерева він побачив ікону Пресвятої Богородиці з немовлям. На місці явлення спочатку збудували каплицю, а потім церкву в ім'я Різдва Пресвятої Богородиці.

У радянські часи храм закривали. Але коли на цьому місці знову був відкритий храм, 1 грудня 1996 року вперше за довгі роки був відслужений молебень Молченської ікони Божої Матері з читанням акафісту.

Преподобний Євменій від юності був побожним і уникав мирських спокус, а з часом все своє майно роздав убогим
Преподобний Євменій від юності був побожним і уникав мирських спокус, а з часом все своє майно роздав убогим

Також 18 вересня православна церква вшановує преподобного Євменія та мученицю Аріадну. Преподобний Євменій був висвячений на єпископа Гортинської Церкви на острові Крит. Святитель як милостивий батько утішав своїх духовних дітей у їхніх скорботах, допомагав сиротам і немічним. За протистояння монофелітській єресі отець відбував заслання в Фиваїді, де й упокоївся в VII ст. Тіло його було перенесено і поховане в Гортині.

Цей день у народі ще називався Орина (за церковним календарем - мучениці Аріадни). Люди цього  дня чекали відльоту журавлів і за ними визначали погоду. Вважалося, що якщо журавлі відлетять у вирій, то на Покрову буде перший мороз, а якщо ні, то до початку листопада буде тепла і волога погода. На Орини в давні часи збирали шипшину, сушили її і готували із неї ліки.

Не варто стригти волосся, вважається, що якщо підстригти в цей день волосся, є ризик укоротити свою долю
Не варто стригти волосся, вважається, що якщо підстригти в цей день волосся, є ризик укоротити свою долю

За церковним календарем 18 вересня день святих мучениць Софії та Ірини. Мучениці Софія та Ірина жили у III столітті в Єгипті. Їх піддали катуванням за сповідання християнства за імператора Авреліана. Після імператор Єгипту Клавдій наказав їх обезголовити. Мощі мучениць було перенесено через кілька століть Костянтином Великим до Константинополя.

На Аріну Шипівницю тривали дівочі посиденьки. Зазвичай їх поєднували із заготівлею капусти на зиму. Прийнято було збиратися в когось у хаті, шаткувати, солити капусту, одночасно веселячись, розмовляючи, виконуючи пісні.

В цей день селяни спостерігали за відльотом журавлів, а побачивши в небі журавлиний клин, кричали їм услід "Колесом дорога". Робилося це для того, щоб журавлі повернулися, адже пращури вірили, що журавлі є вісниками тепла та приносять весну на крилах.

18 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Днем міста вважається 18 вересня, але святкування зазвичай відбуваються у другі вихідні вересня
Днем міста вважається 18 вересня, але святкування зазвичай відбуваються у другі вихідні вересня

18 вересня проводиться День міста Лубни. Центр Лубенського району Полтавської області України. Ці вересневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Лубни - місто Полтавської області з населенням близько 53 тисяч мешканців. Місто знаходиться на правому березі річки Сула, вище за течією на відстані 1 км розташоване село Мгар, де знаходиться відомий Мгарський Спасо-Преображенський монастир.

Лубни були засновані за наказом великого київського князя Володимира I Святославича в рік хрещення Русі, на березі річки Сули і спочатку були невеликою дерев'яною (луб'яною) фортецею в Посульській оборонній лінії.

Зараз це досить велике місто з розвиненою легкою промисловістю, торгівлею та туризмом.

Прилуки в епоху СРСР були важливим стратегічним пунктом: тут знаходився вузол Південної залізниці, а також базувався 184-й важкобомбардировочний авіаполк, на озброєнні якого були 19 стратегічних бомбардувальників Ту-160, здатних нести ядерну зброю
Слово "прилук" означає "край закруту, коліно"

Днем міста Прилуки прийнято вважати 18 вересня - день визволення міста від німецько-фашистських загарбників в 1943 році, але відзначають це свято зазвичай в найближчі після цієї дати вихідні.

Прилуки - важливий промисловий і туристичний центр Чернігівської області України. Місто розташоване на річці Удай. Місто розташоване близько Удайського лука - там, де річка робить крутий вигин. Такий крутий вигин на річці зветься "лука".

Назва міста могла бути утворене від одного з двох дуже схожих слів. Слово "прилук" означає "край закруту, коліно", слово "прилука" ("прилучатися") у словнику Грінченка пояснюється як "приєднання". Однак у цьому словнику є й інше значення слова прилука - "поляна серед лісів". Найвірогідніше, що в основі назви лежить лука, "прилука" - "закрут".

Перші згадки про Прилуки датується 1085 роком, коли була згадана фортеця, що служила Київської Русі захистом від набігів кочових племен печенігів і половців.

Найбільше місто з лікувальною водою
Найбільше місто з лікувальною водою

18 вересня - День міста Миргород. Ця дата вибрана не випадково. У цей день у 1943 році місто було звільнено від немецьких окупантів.

Миргород - одне з найдавніших поселень Лівобережної України. Дослідники старовини висловлюють припущення, що Миргород було засновано у ХII-ХIII століттях за часів Київської Русі як сторожовий пункт східної окраїни давньоруської держави. Він був зручним місцем для ведення мирних переговорів між сусідніми народами і племенами. Звідси, буцімто, і давня назва - Миргород.

Тут знаходиться родовище мінеральних вод, навколо якого вже майже сто років розвивається один з найпопулярніших курортів України. Історія курорту почалась в 1912 році. На той час у місті мешкало лише 8 тис жителів.

За добу бамбук виростає приблизно на 1 м.
За добу бамбук виростає приблизно на 1 м.

Кожного року 18 вересня в світі відзначають Всесвітній день бамбуку. Вперше його почали святкувати в Таїланді у 2009 році. Основною метою ініціаторів започаткування цього дня є привернення уваги людства до такої цінної рослини, як бамбук. Вони прагнуть донести, що розкриття його повного потенціалу стане великим внеском у справу захисту навколишнього середовища, а збільшення плантацій бамбуку допоможе розвитку нових галузей промисловості.

Завдяки тому, що бамбук має антибактеріальні та гіпоалергенні властивості, він став дуже популярним в текстильній промисловості при виготовлені постільної білизни, ковдр і подушок. Поширюється його застосування в будівництві, виробництві меблів, музичних інструментів та паперу.

До речі, корпуси деяких комп’ютерів ASUS на 85% складаються з бамбукових волокон. А межа міцності цієї рослини більша, ніж у сталі.

Коня Пржевальського людина так і не змогла приручити, як і бегемота, зебру, лося 
Коня Пржевальського людина так і не змогла приручити, як і бегемота, зебру, лося 

Щорічно в останній повний тиждень вересня в світі відзначають Тиждень приручення тварин, яких складніше приручити. Першою одомашненою твариною був вовк, якого, за даними археологів, зміг приручити мешканець з Південної Азії. Ця подія відбулася приблизно 15 000 років тому. Саме завдяки вовкам зараз майже в кожній оселі є чудова тварина - собака. 

Домашні коти з’явилися майже 10000 років тому. Процес приручення відбувався завдяки лівійській породі на Близькому Сході. Зараз в світі налічується більше ніж 600 млн. домашніх котів.

Найбільше мотоциклістів перебуває у країнах Східної Азії, де серед усіх жертв ДТП 4% становлять саме вони
Найбільше мотоциклістів перебуває у країнах Східної Азії, де серед усіх жертв ДТП 4% становлять саме вони

18 вересня - Всесвітній День пам'яті загиблих мотоциклістів. Традиція відзначати День пам'яті мотоциклістів розпочалася з 2008 року. 

Щороку на дорогах зростає кількість мотоциклістів. Цим транспортом їздять люди різного віку, незалежно від релігії, політики та професії. Вони поєднані любов'ю до своїх "залізних коней". На жаль, зростає кількість жертв ДТП за участю байкерів. Зрештою, це призвело до того, що з'явився День пам'яті загиблих мотоциклістів.

Середній вік загиблих становить 22-38 років. Найбільша частина аварій відбувається в період з початку весни до кінця осені. У цей час на дороги виїжджають власники мотоциклів, прозвані в народі "пролісками", поряд із автомобілістами, які не виїжджали на дорогу взимку. 

Проведення Дня пам'яті загиблих мотоциклістів поєднує всіх. Проводиться він зазвичай. Байкери вишиковуються в колони і проїжджають не поспішаючи містом з жалобними стрічками. А потім запалюють поминальний хрест зі свічок. Люди вишиковуються в коло і після реву моторів у світлі фар проводять хвилину в тиші, згадуючи всіх, хто загинув на дорогах.

Особливу тривогу вчених викликає технічний стан водогонів, а також відсутність централізованого водопостачання в багатьох сільських місцевостях, де відбуваються спалахи інфекційних хвороб та небезпечних гельмінтозів
Особливу тривогу вчених викликає технічний стан водогонів, а також відсутність централізованого водопостачання в багатьох сільських місцевостях, де відбуваються спалахи інфекційних хвороб та небезпечних гельмінтозів

З 2003 року 18 вересня у всьому світі щороку святкується День моніторингу якості питних ресурсів. Ініціатором запровадження події є Фонд чистої води, розташований в США.

Метою його заснування стало привернення уваги людства до проблеми забруднення води промисловими, ядерними та токсичними відходами. Адже якість води впливає на здоров’я населення всіх країн світу.

В цей день вчені різних країн беруть проби води з різних куточків планети, проводять їх аналіз на предмет забрудненості та небезпечності. За даними спеціалістів, 50% людства вживає забруднену рідину, яка провокує важкі хвороби та розлади організму. Велика кількість цих хвороб закінчуються летальним результатом або важкими ускладненнями.

Електронні книги дозволяють читачам брати з собою улюблені історії та авторів у будь-який час і в будь-яке місце
Електронні книги дозволяють читачам брати з собою улюблені історії та авторів у будь-який час і в будь-яке місце

В 2014 році компанія OverDrive запропонувала оголосити 18 вересня Міжнародним днем читання електронних книг - це всесвітнє свято електронних книг та електронного читання. 

Ідея електронної книги народилася в 1930 році, але лише через 41 рік вона з’явилася на світ. Концепцію представив Роб Браун, який уявив собі майбутнє книг, подивившись свій перший відеофільм.

Вперше Міжнародний день читання електронних книг був відзначений у 2004 році компанією Rakuten OverDrive Inc. OverDrive, найбільший постачальник електронних книг для бібліотек у всьому світі, має на меті заохотити книголюбів читати свої улюблені книги в цифровому форматі.

1971 - з’явилася перша електронна книга, коли Майкл Гарт набрав на комп’ютері свою копію Декларації незалежності і виклав її в мережу ARPANET. Це призвело до заснування проекту "Гутенберг", який зосередився на створенні електронних копій текстів і публікацій.

Наприкінці 1980-х і в 2000-х роках з’явилися різні винаходи та інновації, які зробили електронну книгу такою, якою вона є сьогодні, зокрема, перші електронні читалки, стандартизація форматів електронних книг та інтернет-магазини електронних книг.

На відміну від звичайних книг, електронні книги не можна пошкодити або вкрасти, і вони не займають багато місця. Вони також є екологічно чистими, рятуючи тисячі дерев від вирубки.

Протягом останніх півстоліття бібліотеки та школи віртуально об’єднуються 18 вересня, щоб відсвяткувати радість цифрового читання в День читання електронних книг.

Якою буде погода

  • У лісі багато горобини - осінь буде дощова.
  • Якщо 18 вересня тепло, то і зима буде теплою.
  • Якщо на цибулині тонка шкірка, то зима буде м'якою і малосніжною.

Що не можна робити 18 вересня

  • Не можна пліткувати, розкривати свої та чужі секрети, обговорювати інших людей, щоб не залучити біду та безгрошів'я.
  • Не варто ходити в гості та приймати друзів та знайомих у себе.
  • Категорично не можна лінуватися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube