Не помиліться: у розбірках через миття в душі поставлено крапку

Душ увечері чи зранку - всі за і проти обох варіантів

Душ, ванна, митися, вода, здоров'я, корисні поради, лайфхак
Нічний душ може допомогти змити денний бруд і пил, але наступного ранку ви можете не пахнути так само свіжо.

Це питання вже давно є причиною дискусій: що краще приймати душ вранці чи ввечері. Шанувальники ранкового душу скажуть, що це очевидний переможець, оскільки він допомагає прокинутися та розпочати день бадьорими. З іншого боку, прихильники нічного душу стверджуватимуть, що краще, так би мовити, змити день та розслабитися перед сном. Проте мікробіологи дали чітку відповідь на це питання, пише ScienceAlert.

Важливо наголосити, що душ є невід'ємною частиною гігієни - незалежно від того, коли ви приймаєте його. Це слід робити принаймні раз на день, а ще краще - два. Душ допомагає нам видалити бруд та жир зі шкіри, що запобігає висипанням та запаленням, а також появі неприємного запаху.

Останній виробляють бактерії, які живуть на нашій шкірі, а свіжий піт насправді не має запаху. Але бактерії, що мешкають на шкірі, зокрема стафілококи, використовують піт як пряме джерело поживних речовин. Коли вони розщеплюють його, піт вивільняє сірковмісну сполуку, яка і є причиною різкого запаху.

Душ увечері

Вдень ваше тіло та волосся неминуче накопичують забруднюючі речовини та алергени, як от пил та пилок рослин, а також піт та сальний жир. Хоча деякі з цих частинок затримуються на вашому одязі, інші неминуче переносяться на постільну білизну.

Піт та жир з вашої шкіри також сприятимуть росту бактерій, що складають мікробіом шкіри. Ці бактерії потім також можуть переноситися з вашого тіла на простирадла. Прийом душу перед сном видаляє піт і жир, що накопичилися протягом дня. Таким чином ваша постільна білизна довше залишиться свіжішою.

Однак, навіть якщо ви щойно прийняли душ перед сном, ви все одно потітимете вночі. Мікроби з вашої шкіри з'їдять поживні речовини з цього поту, а отже знову опиняться на простирадлах. Далі мікроорганізми з простирадл перенесутья на ваше вимите тіло наступного вечора. 

Крім того, вночі під час сну відшаровуються клітини шкіри. Це означає, що вони потенційно можуть стати джерелом їжі для пилових кліщів у ліжку. Якщо ви не перете свою постільну білизну регулярно, це може призвести до накопичення відкладень відмерлих клітин шкіри, які годуватимуть більше пилових кліщів. Екскременти цих кліщів можуть викликати алергію та загострювати астму.

Душ зранку

Ранковий душ, з іншого боку, може допомогти видалити відмерлі клітини шкіри, а також будь-який піт чи бактерії, що зібралися з постільної білизни протягом ночі. Ранковий душ означає, що ваше тіло буде чистішим від нічних мікробів шкіри, коли ви одягнете свіжий одяг.

Ви також почнете день з меншою кількістю поту, яким харчуватимуться бактерії, що виробляють запах. Це допоможе довше пахнути свіжістю протягом дня порівняно з тим, хто приймав душ увечері. Отже, на думку мікробіологів, це найкращий варіант прийняття душу.

Частіше періть постільну білизну

Звичайно, кожен має свої вподобання щодо душу. Який би час ви не обрали, пам’ятайте, що ефективність вашого душу залежить від багатьох аспектів особистої гігієни, й зокрема від частоти прання постільної білизни.

Тож незалежно від того, чи надаєте ви перевагу ранковому чи вечірньому душу, важливо регулярно прати постільну білизну. Вам слід прати простирадла та наволочки принаймні раз на тиждень, щоб видалити весь піт, бактерії, відмерлі клітини шкіри та сальний жир, що накопичився на них.

Прання також видалить будь-які спори грибків, які можуть рости на постільній білизні, а також джерела поживних речовин, які використовують ці мікроорганізми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube