В цей день народилися американська топ-модель Наомі Кемпбелл та український поет Юрій Рибчинський
Сьогодні, 22 травня, православна церква України відзначає день мученика Василіска. В цей день святкують іменини Йосип, Микола, Димитрій, Василь, Симеон, Еміль, Олена, Юлія, Роман. До кінця року залишається 223 дні. А віряни уважно стежать за погодою: горобина вже зацвіла - до раннього літа.
Василіск постраждав за свою віру. Його ув’язнили, засудивши до смерті. Перед стратою він мав видіння, в якому Христос обіцяв йому свою допомогу та спрогнозував мученицьку смерть. Василіск попросив сторожів в’язниці відпустити його, щоб попрощатися зі своєю родиною. Сторожі, поважаючи його святість та чудеса, які він творив, відпустили його.
Дізнавшись про це, ігемон Агриппа, відомий своїм переслідуванням християн, розлютився та жорстоко покарав сторожів. Василіска жорстоко зв’язали та піддали тортурам, але він мужньо прийняв свою мученицьку смерть.
Життя святого Василіска є прикладом мужності, віри та надії на Бога. Його мучеництво і чудеса надихають християн на вірність Христу, незважаючи на випробування. Вшановуючи його пам’ять, ми нагадуємо собі про важливість духовної мужності та надії на Божу милість. Нехай його приклад буде нам натхненням і підтримкою у важкі часи.
Цей день став важливою віхою не тільки для літератури, а й для усієї культури. Саме перші твори Конан Дойла заклали основи сучасного детективного жанру, а дедуктивний метод, використаний детективом Голмсом, досі використовують сучасні слідчі.
Відомо, що в 1902 році сер Артур отримав титул лицаря від короля Едуарда VII за свої заслуги. Однак, крім літературної діяльності, Конан Дойл був також захопленим дослідником. Він подорожував по світу й навіть займався науковими дослідженнями.
А його мати, за деякими свідченнями, була ще більшим шанувальником Шерлока Голмса, ніж сам письменник. Її захоплення персонажем мало вплив на те, як автор розвивав образ детектива.
Базовий рецепт цього десерту дуже простий, і виготовляється він з молока або фруктового соку, загущеного різними інгредієнтами, такими як кукурудзяний крохмаль, тапіока або желатин. Пудинг має м'яку, кремову текстуру, що робить його ідеальним десертом для будь-якої пори року.
Цікаво, що пудинг, як десерт, з'явився в Європі ще в XVII столітті. Він здобув популярність завдяки своїй простоті і доступності інгредієнтів. В Америці він став улюбленим завдяки своїй універсальності - його можна готувати як для свят, так і на щодень.
Ванільна лоза - це орхідея, що росте переважно в південно-східній Мексиці. Аромат ванілі став популярним ще в часи ацтеків, коли він використовувався для приготування напою "чоколатль" - гіркої суміші з какао, прянощів і ванілі. Й тільки у 1519 році іспанський конкістадор привіз ваніль до Європи.
Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.
Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:
Багато з цих факторів є результатом діяльності людей.
Ідея створення Всесвітнього дня готів виникла в травні 2009 року, коли на британській радіостанції почали обговорювати різні музичні субкультури. Ді-джеї готичної музики Cruel Britannia та Martin Oldgoth запропонували відзначити день, присвячений готам, і вибрали 22 травня, й це стало традицією.
Цікаво, що сам термін "гот" походить від слова - готика, що символізує темні, містичні елементи культури. Готи відомі своїм неповторним стилем, який поєднує в собі похмурі кольори, драматичні акценти та незвичайні прикраси.
Готи - це не просто субкультура, це цілий світ, який включає в себе унікальну музику, моду та філософію. Їхній стиль зазвичай поєднує чорний одяг, темний макіяж, а також величезну кількість прикрас, інколи навіть із елементами вампіризму та середньовічної готики. Багато хто з готів використовує косметику, створюючи на своєму обличчі виразні образи, які підкреслюють їхню індивідуальність.