Наразі виявлені Пенсійним фондом помилки неможливо виправити та іншим шляхом встановити факти належності правовстановлюючих документів оскільки, заявниця є внутрішньо переміщеною особою
Жінка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про призначення пенсії за віком та надала документи. Однак їй надали відмову, бо до страхового стажу не зараховано періоди роботи згідно з трудовою книжкою від 10.08.1980 року, оскільки наявна невідповідність імені російською мовою в трудовій книжці з паспортом. Про це йдеться у рішенні Галицького районного суду Львова, опублікованому 6 травня 2025 року.
05.12.2024 року жінка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про призначення пенсії за віком та надала документи, перелік яких визначений у п. 2.1 розділу II Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року (зі змінами та доповненнями). 12.12.2024 року Головне управління Пенсійного фонду в Донецькій області за результатами розгляду заяви заявниці відмовило останній у призначенні пенсії, що підтверджується рішенням. Підставою для відмови в призначенні пенсії заявниці послугувало наступне: до страхового стажу не зараховано періоди роботи згідно з трудовою книжкою від 10.08.1980 року, оскільки наявна невідповідність імені російською мовою в трудовій книжці з паспортом. Наразі виявлені Пенсійним фондом помилки неможливо виправити та іншим шляхом встановити факти належності правовстановлюючих документів оскільки, заявниця є внутрішньо переміщеною особою з міста Первомайськ Миколаївської області і наразі проживає в місті Львів, тому звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності трудової книжки, що необхідно для призначення пенсії за віком.
Позов жінки задовольнили. Суд встановив юридичний факт належності їй трудової книжки від 10.08.1980 року.
"Суд вважає, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у її трудовій книжці. Помилкове написання прізвища на титульній сторінці трудової книжки, не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком, оскільки працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та своєю чергою неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивачки її конституційного права на соціальний захист щодо розв'язання питань надання пенсії за віком. Метою встановлення факту належності їй трудової книжки є необхідність в оформленні передбаченого законом державного пенсійного забезпечення. Беручи до уваги те, що заявниця позбавлена можливості в іншому, ніж у судовому порядку встановити факт належності трудової книжки, суд доходить висновку, що надані нею докази є належними, допустимими, достовірними, а у своїй сукупності достатніми для задоволення даної заяви. Встановлення даних фактів не пов'язане з вирішенням спору про право, породжує для заявниці юридичні наслідки, оскільки трудова книжка є основним документом, що підтверджує трудовий стаж, а факт перебування заявниці у трудових відносинах є необхідним для нарахування їй трудового стажу; вказані нею обставини знайшли своє підтвердження в ході розгляду справи судом, а тому, суд доходить висновку, що заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.