З 1 червня посилять мобілізацію ВПО: що про це відомо

З 1 червня 2025 року в Україні починає діяти оновлений порядок мобілізації, який безпосередньо стосується внутрішньо переміщених осіб

Мобілізація ВПО
Як зміниться мобілізація ВПО з 1 червня. Колаж: Інформатор

Держава з початку повномасштабної війни не приділяла уваги мобілізації внутрішньо переміщеним особам. Проте згідно законодавства, вони також підлягають залученню до війська. З 1 червня 2025 року в Україні діятиме оновлений порядок мобілізації, який стосується ВПО.

Відповідно до нових правил, статус переселенця не звільняє громадян від виконання військового обов'язку. Про це повідомляє профільний ресурс veteran.com.ua.

Відтак, з 1 червня громадяни зі статусом ВПО підлягають мобілізації нарівні з іншими категоріями українців. У зв'язку з воєнним станом уряд уніфікує вимоги до всіх військовозобов'язаних, включно з переселенцями.

Внутрішньо переміщеними особами вважабться громадяни України, іноземці або особи без громадянства, які легально перебувають всередині держави та мають право на постійне проживання. Вони змушені були залишити своє місце проживання через війну, окупацію, насильство чи надзвичайні ситуації. ВПО зобов'язані виконувати чіткі правила обліку:

  • Повідомляти про зміну місця проживання до відповідного структурного підрозділу з питань соцзахисту протягом 10 днів після прибуття
  • У разі повернення до покинутого місця проживання — попереджати той самий орган не пізніше ніж за 3 дні до виїзду
  • Навіть за відсутності документів (якщо вони були втрачені) прибути до територіального центру комплектування (ТЦК)

Допомога ВПО

З березня 2025 року внутрішньо переміщеним особам продовжено отримання фінансової підтримки від держави ще на шість місяців. Це регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 1507 від 27 грудня 2024 року. 

Виплати для певних категорій переселенців у 2025 році будуть продовжені автоматично, без необхідності подання додаткових заяв. До цієї групи належать:

  • особи з інвалідністю I та II групи;
  • діти з інвалідністю до 18 років;
  • діти, які мають тяжкі захворювання;
  • діти-сироти та ті, хто залишився без батьківського піклування;
  • батьки-вихователі та названі батьки;
  • пенсіонери, чий розмір пенсії не перевищує 9 444 грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube